ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Топ-10 найважливіших меседжів засідання Комісії Україна-НАТО та зустрічей із керівництвом Альянсу

16 Січня 2020, 17:17
Топ-10 найважливіших меседжів засідання Комісії Україна-НАТО та зустрічей із керівництвом Альянсу

Під час засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів у штаб-квартирі Альянсу були обговорені актуальні питання взаємодії України з НАТО.

 1. Україна активізувала зусилля, щоби приєднатися до послуг та партнерств Агенції НАТО з підтримки й постачання (NATO SupportandProcurementAgency – NSPA). Так Україна матиме повноцінний доступ до системи закупівель Альянсу.
 2. Українські виробники зможуть брати участь у тендерах НАТО та продавати свою продукцію іноземним замовникам, а також наближатися до стандартів Альянсу.
 3. Україна має стати учасницею Програми розширених можливостей НАТО з практичних, а не політичних міркувань, адже це сприятиме оперативному обміну розвідувальними даними, поглибленій взаємодії з Альянсом та підвищенню безпеки, зокрема у Чорноморському регіоні.
 4. Програма розширених можливостей не входить до треку інтеграції України до Альянсу та курсу на набуття членства в НАТО. Задля цього в України є інструмент Річної національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО.
 5. 5-9 жовтня цього року в Одесі пройдуть спільні навчання України й НАТО «Непорушна стійкість – 2020». Учасники з України та держав-членів НАТО відпрацьовуватимуть алгоритми дій у кризових ситуаціях, які можуть виникнути в Чорноморському регіоні.
 6. Альянс висловив готовність підтримати комплекс реформ сектору безпеки України.
 7. Представники Альянсу наголосили, що активізація заходів, спрямованих на боротьбу з корупцією, забезпечення незалежності судової гілки влади та реформування СБУ, є вкрай актуальними для України.
 8. У лютому-березні 2020 року заплановано проведення семінару з представниками української оборонної промисловості щодо порядку безкоштовної реєстрації українських підприємств в електронному каталозі NSPA для виробників оборонної продукції.
 9. Зміна влади в Україні у 2019 році призвела до нової динаміки процесу реформ та швидкого ухвалення ключових реформаторських законів, які довго були відкладеними.
 10. Представники Альянсу позитивно оцінили тогорічну Річну національну програму.

Нагадаємо, що Комісію Україна-НАТО було створено з метою вироблення рішень, спрямованих на розвиток відносин між Україною та НАТО, загальної оцінки стану розвитку відносин як у рамках програми «Партнерство заради миру», так і діяльності у військово-політичній сфері в контексті імплементації річних планів співробітництва, огляду процесу планування.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини світу та України