ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

США передадуть Україні три «Айленди»: домовленості виходять на фінішну пряму

29 Січня 2020
США передадуть Україні три «Айленди»: домовленості виходять на фінішну пряму

В Одесі триває робоча зустріч  представників Берегової охорони США та Командування Військово-Морських Сил ЗС України стосовно обговорення умов домовленості щодо передачі Україні ще трьох катерів типу «Айленд».

Як зазначає начальник управління кораблебудування командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Василь Радчук, на сьогодні 2 катери вже готуються до перебазування в місто Балтимор.

– Це процес тривалий й займе декілька місяців. Після перебазування буде підготовлено комплектувальне обладнання, яке, зрозуміло, не все є на складах, його потрібно буде замовляти, а це також певний час. Тому ми очікуємо, що до кінця 2020 року катери будуть повністю готові до прийому екіпажів, які ми відправимо на підготовку в перших числах 2021 року.  І приблизно у квітні Військово-Морські Сили ЗС України поповнять ще два катери типу «Айленд». Що ж до третього –  він надійде трішки пізніше, – розповідає капітан 1 рангу  Василь Радчук.

Також офіцер відмітив, що їх передадуть Україні на значно вигідніших умовах, ніж перші два.

–  «Слов’янськ» та «Старобільськ» були передані нам у стані,  в якому перебували на той момент на базі зберігання, безкоштовно. А за відновлення технічного стану, підготовку екіпажів та всі види відряджень платила українська сторона. Стосовно цих трьох катерів розглядають питання стовідсоткової оплати з боку США. Тобто ми оплачуватимемо виключно переліт від України до США й у зворотному напрямку,  – говорить капітан 1 рангу Василь Радчук.

Програма передачі американських катерів передбачає повний комплекс:  підготовку самих катерів, їх ремонт, відновлення технічного стану  до стану «як нові», тобто повністю відновлюються всі механізми та системи. У цей же час проходитиме відбір екіпажів та їхня фахова підготовка за спеціальністю, а також мовна підготовка в Україні. Далі українські моряки поїдуть у Балтимор, де  проходитимуть десятитижневу фахову підготовку на базі Берегової охорони США.  Після цього всі вони отримають відповідні сертифікати.

Також під час робочої зустрічі обговорювалось питання щодо відправлення, поза межами цієї програми, двох інструкторів: офіцера-оператора та офіцера-механіка, які додатково отримають підготовку в США та пройдуть відповідну сертифікацію.  Надалі вони зможуть забезпечити повний цикл підготовки майбутніх екіпажів на базі вже отриманих катерів «Айленд» безпосередньо в Україні.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини