ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Росія вимагає автономії Донбасу, порушуючи домовленості про особливий статус ОРДЛО

20 Січня 2020
Росія вимагає автономії Донбасу, порушуючи домовленості про особливий статус ОРДЛО

У Мінських домовленостях немає пункту про надання автономії Донбасу, як на цьому наполягає російська сторона, натомість міститься положення про особливий статус ОРДЛО в межах української децентралізації. Як передає «Укрінформ», про це в інтерв’ю виданню Die Presse заявив австрійський дипломат Мартін Сайдік.

АрміяInform нагадує, що у 2015–2019 роках Сайдік був спеціальним представником голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі (ТКГ).

— З’явився ще один елемент із російської сторони: вимога автономії — поняття, яке марно шукати в тексті Мінських домовленостей. Там є лише децентралізація. Тож, якщо українці не хочуть говорити про автономію, я можу це зрозуміти, — заявив Мартін Сайдік.

За його словами, Україна готова надати особливий статус ОРДЛО в межах реформи децентралізації, «але спочатку має бути чітко прояснена безпекова сторона». Зокрема потрібно визначити, як Україна поверне повний суверенітет над усією територією Донецької та Луганської областей.

— Проблема полягає в тому, що поки що росіяни та сепаратисти не хочуть говорити про цей «День X», — розповів Сайдік.

Раніше АрміяInform повідомляла, що 21 грудня 2019 року Верховна Рада ухвалила зміни до Закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», згідно з якими термін його дії продовжено до 31 грудня 2020 року.

Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України