ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Мовні вимоги змінено, Угорщина має зняти вето з проведення Комісії Україна-НАТО

Прочитаєте за: 2 хв. 16 Січня 2020, 15:11

Верховна Рада України ухвалила в остаточному другом читанні законопроєкт «Про повну загальну середню освіту», який надає приватним школам право вільного вибору мови освітнього процесу. Як повідомляла АрміяInform, саме зміна «мовного закону» для освіти була однією з вимог Угорщини у конфлікті з Україною.

Як раніше повідомляла АрміяInform, Угорщина блокує засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів і президентів. Раніше глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що країна не блокуватиме засідання тільки після внесення поправок до законів про мову та освіту.

У зв’язку з цим «Європейська правда» нагадує, на думку глави МЗС Вадима Пристайка, Угорщина має зняти вето з проведення Комісії Україна-НАТО на політичному рівні після ухвалення Україною закону «Про середню освіту».

За законопроєкт проголосували 327 народних депутатів, які вивели приватні школи з-під дії статті 7 «мовного закону». Зазначимо, що, попри це, подібні школи зобов’язані забезпечити оволодіння своїми учнями державною мовою відповідно до державних стандартів.

Як пояснили у Міносвіти, закон передбачає три моделі вивчення української мови у школах. Відповідна стаття документа була написана за результатами численних консультацій з представниками національних меншин та за результатами рекомендацій Венеціанської комісії.

Окрема модель сформована для учнів шкіл з навчанням мовою національних меншин, мови яких належать до мов ЄС.

У початковій школі вони навчатимуться материнською мовою, поряд з вивченням державної. У 5 класі не менше ніж 20 % річного обсягу навчального часу має викладатись українською з поступовим збільшенням обсягу, щоб у 9 класі досягти позначки у не менше ніж 40 % предметів, які вивчаються державною мовою. Зі старшої школи не менше ніж 60 % річного обсягу навчального часу в цих закладах має читатися державною мовою.

Водночас приватні заклади освіти, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти за кошти фізичних та/або юридичних осіб, мають право вільного вибору мови освітнього процесу та зобов’язані забезпечити оволодіння їхніми учнями державною мовою відповідно до державних стандартів.

Читайте нас у Facebook