ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Український студент створив тактичний блокнот, в якому можна писати навіть… під водою

Новини Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 5 хв. 31 Січня 2020, 14:07

…Дівички. Військовий полігон. Похмуро. Мряка перемежається різкими поривами холодного вітру. Попри це, випробувальна бригада продовжує тестувати розробку, так би мовити, у несприятливих погодних умовах. Неподалік проходило заняття у військових топогеодезистів, на якому вони вдосконалювали професійну підготовку. Раптом один з них витяг блокнот і намагався щось занотувати. Проте зробити це виявилося не так просто. Папір швидко промокнув і почав рватися в місцях найщільнішого контакту з ручкою. Після кількох невдалих спроб записник повернувся до кишені власника.

Створення нотатника тривало 2,5 роки

Свідком цього епізоду став один з випробувачів — Владислав Рибка (нині студент 2 курсу Київського національного економічного університету, учасник ГС «Ліга оборонних підприємств України», співпраця з якою прискорила процеси подальшого покращення споживчих властивостей тактичного блокнота). Саме тоді він замислився над створенням військового нотатника, стійкого до жорстких умов експлуатації.

— Аби втілити ідею на практиці, мені знадобилося 2,5 роки, — пригадує Владислав. — За цей час ретельно вивчив технічні характеристики багатьох тактичних блокнотів. Скажімо, для військових армії США їх виготовляють за складною технологією із застосуванням спеціального розчину, яким просочують папір. Звісно, це позначається на вартості кінцевої продукції. За моїми підрахунками, один такий примірник у гривневому еквіваленті коштує близько 600 гривень. У пошуках прийнятної альтернативи здешевлення виробництва мій вибір зупинився на сучасних полімерних композитних матеріалах, які нині й використовуємо в процесі виготовлення.

Має підвищену зносостійкість, а «папір» витримує вплив наждаку

Завдяки цьому наш тактичний блокнот формату А6 коштує вдвічі дешевше, має підвищену зносостійкість і може використовуватися багаторазово. Нанесені контури на білих аркушах стійкі проти абразивного й хімічного впливу. Записи в нього заносять як звичайним олівцем так і кольоровими, які потім легко видалити «ластиком». У польових умовах за відсутності гумки позбутися нотаток у блокноті можна за допомогою вологого піску чи ґрунту, які потім змивають водою. Також можливе застосування і кулькової ручки. У цьому випадку записи видаляють спеціальним спреєм.

— Застосування методу термохімічної дифузії у виготовленні нашого тактичного блокнота суттєво збільшує терміни його експлуатації, — продовжує розповідь Владислав. — Як ви розумієте, звичайний папір не здатний довго витримувати «випробування гумкою» і швидко протирається в місцях найчастішого контакту з нею. Тоді як «папір» з композитного матеріалу, що має значно кращі властивості міцності, легко витримує вплив… наждаку і дозволяє вести записи олівцем навіть під водою!

Транспортир і лінійки стійкі до ультрафіолетового випромінювання

У процесі дослідної експлуатації тактичного блокнота в підрозділах Національної гвардії України деякі його елементи були вдосконалені. Зокрема до білих аркушів у клітинку приєднали тактичний транспортир у градусах, секундах і з мітками відстані 15, 18, 20, 23, 25, 27, 30, 33 та 35 міліметрів. До речі, цифри та напрямні лінії нанесли на нього за допомогою лазерного гравіювання, що зробило їх стійкішими проти стирання.

До транспортира додали й офіцерські лінійки з основними тактичними знаками НАТО для нанесення обстановки на карти у масштабах 1:25000 і 1:50000 відповідно. Вони виготовлені зі стійкого до ультрафіолетового випромінювання матеріалу. Аркуші, лінійки та транспортир тактичного блокнота поміщені між обкладинками, виготовленими з міцного поліпропілену й надійно скріпленими між собою еластичною пружиною. Як показали випробування, під час використання тактичного блокнота саме в такій комплектації лінійки та транспортир захищені від випадкового пошкодження і постійно напохваті у військовослужбовця.

За словами Владислава Рибки, патентний пошук підтвердив, що таке рішення не має технологічних аналогів. Армії інших країн світу тактичного блокнота багаторазового використання у жорстких умовах експлуатації в комплекті з лінійками та транспортиром не мають.

Технологічні потужності дозволяють виготовляти тактичні блокноти різних форматів, комплектації, змісту, з нанесенням потрібних логотипів і для військових різної спеціалізації (снайперів, артилеристів, танкістів, автомобілістів, льотчиків) у необхідній замовнику кількості. До речі, наявні виробничі потужності дають змогу виготовити таку продукцію кількістю 1000 примірників упродовж кварталу, з яких місяць триває розроблення й погодження макета й дизайну тактичного блокнота.

Слід збільшити кількість аркушів і прикріпити олівець до блокнота

Тактичний блокнот уже встигли випробувати в польових умовах фахівці механізованих і танкових підрозділів Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та підрозділів морської піхоти ВМС ЗСУ. В цілому користувачі зазначали, зокрема, збереження експлуатаційних властивостей сторінок після занурення у воду, високу стійкість матеріалу проти механічних впливів і забруднення.

Водночас наголошували і на виявлених недоліках, а саме: в роботі з лінійками на білому аркуші або топографічній карті контури форм тактичних знаків зливаються, незручно носити олівець окремо від блокнота. Тому запропонували передбачити для них штатні кріплення на блокноті, а також виготовляти тактичні лінійки в кольорі для забезпечення контрасту з білими аркушами. Також надійшла пропозиція збільшити кількість аркушів.

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
$3 мільйони інвестицій для боротьби з інформаційними загрозами: допомога від європейських фондів

$3 мільйони інвестицій для боротьби з інформаційними загрозами: допомога від європейських фондів

Платформа Osavul отримала одну з найбільших інвестицій у Європі у сфері інформаційної безпеки — $3 мільйони від трьох європейських фондів: 42CAP, u.ventures та SMRK.

Виробництво зброї та потреби ЗСУ: Володимир Зеленський зустрівся з делегацію парламенту Данії

Виробництво зброї та потреби ЗСУ: Володимир Зеленський зустрівся з делегацію парламенту Данії

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч зі спікером Фолькетингу Сореном Геле та віцеспікерами парламенту Данії.

На Лиманському напрямку ворог збільшує використання систем «Солнцепьок»

На Лиманському напрямку ворог збільшує використання систем «Солнцепьок»

Противник посилює натиск на Лиманському напрямку, збільшує застосування важких вогнеметних систем «Солнцепьок» по позиціях Сил оборони.

Любив прогулянки та листуватися з російською розвідкою — тепер за ґратами

Любив прогулянки та листуватися з російською розвідкою — тепер за ґратами

Заарештували чоловіка, який доповідав росіянам про зведення опорних пунктів у Святогірській громаді.

Сім людей постраждали внаслідок авіаударів по Харкову та передмістю

Сім людей постраждали внаслідок авіаударів по Харкову та передмістю

Сьогодні вдень російські терористи завдали удару по приватному сектору Київського району міста Харкова.

«Военный игрался, в эту гранату сидел, а она у него в руках взорвалась» — перехоплення ГУР

«Военный игрался, в эту гранату сидел, а она у него в руках взорвалась» — перехоплення ГУР

Головне управління розвідки Міністерства оборони України опублікувало перехоплені розмови мешканців красної яруги бєлгородської області щодо жертв серед військових та цивільних через недбале поводження з вибухівкою.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Інженер-електромеханік

від 16000 до 19000 грн

Львів

4762 військове представництво МОУ

Військовослужбовець, водій-заправник

від 20000 до 22000 грн

Київ

Військова частина А2788

Операційна сестра, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Дніпро

Військова частина А4615

Радіотелефоніст, військовослужбовець в 126 ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

Водій, військовослужбовець

від 50000 до 120000 грн

Ужгород

68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша

Медична сестра, військовослужбовець

від 20500 до 120500 грн

Київ

Військова частина А7039