ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Майже у кожному містечку є свій «Бабин яр»

Прочитаєте за: 2 хв. 27 Січня 2020, 18:26 0

У Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту у Вінницькій бібліотеці-філії № 8 відбулася тематична лекція. Керівник Вінницького музею Голокосту Леонід Трахтенберг розповів військовим зв’язківцям Вінницького гарнізону про знищення місцевих євреїв у 1941–1942 роках.

– Вінниця входить до переліку тих міст, де кількість знищених євреїв сягнула понад 80 відсотків від усіх, які проживали в регіоні у той час, – говорить Леонід Трахтенберг. – За приблизними підрахунками, це 200 тисяч осіб. З них – близько 5 тисяч дітей. Ще до війни на Вінниччині було майже дві сотні єврейських містечок і селищ. І в кожному з них є свій «Бабин яр».

За словами історика, рано чи пізно всі таємниці історії відкриваються загалу. Великий внесок для цього зробили праведники світу, які рятували й переховували євреїв.

– До списку праведників можна віднести не тільки тих, хто під час Голокосту рятував наш народ, а й тих, хто вже за роки незалежності України почав збирати дані й списки невинно вбитих євреїв. Серед них – 80-річний Борис Якович Фельдман. Він обдзвонював єврейські родини за телефонним довідником Вінницької області. Робив своєрідне опитування про їхніх родичів. І йому вдалося з’ясувати 10 тисяч імен загиблих! Тобто одна людина оживила навічно в колективній пам’яті шосту частину всіх загиблих євреїв.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Новини