ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Презентовано нове музейне видання про українських в’язнів нацистських концтаборів

Історія Новини Публікації
Прочитаєте за: 2 хв. 23 Січня 2020, 18:30

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту Національний музей історії України у Другій світовій війні презентував нове науково-документальне видання «Концтабір Аушвіц – український вимір: дослідження, документи, свідчення». До книги увійшли 17 інтерв’ю свідків пекла нацистських концтаборів та сім наукових розвідок, над якими працювали 12 авторів.

Книга про Аушвіц-Беркенау створена для того, щоб українці не забували тих, хто пройшов або навіки «згорів» у гітлерівських таборах.

Розповідь у виданні про зловісний табір та його бранців подана через оригінальні джерела вітчизняних музейних фондів. Це суто українське бачення концтабірного буття. Науковці впродовж кількох років вивчали український складник цієї трагедії в центральних і регіональних архівосховищах та здійснили наукові експедиції, зокрема до Аушвіцу, щоб зібрати документальні дані про всіх в’язнів-українців.

На презентації спогадами поділилася киянка Анна Стрижкова, яка потрапила до табору у віці двох із половиною років.

– Мені, мабуть, ще пощастило, адже потрапила до концтабору зовсім маленькою. Він замінив домівку і батьків. На моїй дитячій руці накололи номер 69929. Мене й іншу малечу залучали для медичних експериментів і здачі крові для поранених німецьких солдатів. Потім часто снилося обличчя наглядачки, яка керувала нами… – пригадує Анна Михайлівна.

За підрахунками вчених, у концтаборі Аушвіц-Беркенау перебували близько ста тисяч українців. Кількість знищених наших земляків досі невідома. У 1947 році на знак вшанування пам’яті замучених на території Аушвіцу поляки заснували музей.

Позаштатний кореспондент
У Дніпрі завершили пошуково-рятувальну операцію: стала відома остаточна кількість загиблих
У Дніпрі завершили пошуково-рятувальну операцію: стала відома остаточна кількість загиблих

У Дніпрі завершилася пошуково-рятувальна операція у житловому кварталі, по якому уночі 2 червня поцілили російські ракети.

Друга група інвалідності — дорого: у Хмельницькому затримали організатора схеми
Друга група інвалідності — дорого: у Хмельницькому затримали організатора схеми

Повідомлено про підозру 35-річному жителю Хмельницького району, який, за даними слідства, організував схему незаконного переправлення військовозобов’язаних.

«Лютий» і «Пекло» для російської нафтянки: ГУР вперше розповів про свої діпстрайк-дрони
«Лютий» і «Пекло» для російської нафтянки: ГУР вперше розповів про свої діпстрайк-дрони

За гуркотом на російських нафтопереробних заводах, інших військових об'єктах, складах і логістичних вузлах стоїть складна робота.

Звичайна «буханка», а вибухнула, як «цар-хліб»: розліт російського буса було видно за десятки кілометрів
Звичайна «буханка», а вибухнула, як «цар-хліб»: розліт російського буса було видно за десятки кілометрів

Бійці батальйону безпілотних систем «Рубака» 77-ї аеромобільної Наддніпрянської бригади видовищно знищили ворожу «буханку» з боєприпасами.

Шлях до пекла: під Добропіллям російські штурмовики гинуть дорогою до наших позицій
Шлях до пекла: під Добропіллям російські штурмовики гинуть дорогою до наших позицій

Пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» зробили добірку різанини ворожої логістики на Добропільському напрямку.

Догляд за родичами замість мобілізації: у Сумах викрили схему ухиляння за $15 тисяч
Догляд за родичами замість мобілізації: у Сумах викрили схему ухиляння за $15 тисяч

Правоохоронці викрили 26-річного жителя обласного центру, який організував схему незаконного отримання відстрочки від мобілізації та виїзду за межі України.

ВАКАНСІЇ
Зв’язківець військовослужбовець

від 21000 до 125000 грн

Луцьк

Військова частина А4587

Психолог на підприємстві

від 28000 до 128000 грн

Харків

Військова частина А4349 Харків

Навідник гранатометного відділення

від 21000 до 120000 грн

Червоноград

63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО

Фельдшер, військовослужбовець

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

Водій-санітар (ЗСУ)

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

154 ОМБр

Аналітик пункту управління артилерійською розвідкою

від 21000 до 50000 грн

Вся Україна

43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила

--- ---