ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Військовий розвідувальний квадрокоптер «Берегиня» презентував 23-річний конструктор «Укроборонпрому»

Озброєння та військова техніка
22 Січня 2020, 11:11
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

ВАТ «Меридіан» імені С.П. Корольова, що входить до складу державного концерну «Укроборонпром», презентував потенційним замовникам власну розробку – квадрокоптер «Берегиня» для розвідувальних операцій.  Керівником проєкту розробки літального апарата став 23-річний працівник заводу Максим Шеремет, аспірант спеціальності «авіоніка» КПІ імені Сікорського. Про це повідомляє пресслужба державного концерну «Укроборонпром».

«Воєнні події на сході України показали можливості та переваги використання для вирішення багатьох задач малих безпілотних літальних апаратів, зокрема мультикоптерного типу. Завдяки малим габаритам, високій маневреності, відносній простоті в експлуатації та використанні вони стають надійними, а інколи і незамінними засобами підвищення ефективності військових підрозділів збройних сил, вирішуючи завдання розвідки, наведення та інші», – прокоментував керівник проєкту Максим Шеремет.

«Берегиня» – перший військовий квадрокоптер вітчизняного виробництва. Його рама надрукована із карбону за допомогою 3D принтера, вага – до 2 кг. Цей матеріал є міцним і легким, що робить безпілотник мобільним та ефективним для розвідувальних цілей. Це також здешевлює ремонт апарата.

Час повного розгортання комплексу, за умови підготовки операторів – до 2 хвилин, заміна акумулятора – до 1 хвилини. Безпілотник за 3 секунди набирає висоту 100 метрів. При швидкості вітру 20 м/с (тропічний шторм) у ручному режимі ним можна керувати без обмежень.

Квадрокоптер оснащений 2-ма камерами (цифрова та аналогова). Також зображення із безпілотника передається не тільки пілоту, але й на наземну станцію.

«Берегиня», на відміну від квадрокоптерів для цивільних потреб, має захищені канали зв’язку, що убезпечує пілота від виявлення спеціалізованим обладнанням.

«Минулого тижня на зустрічі Міністр оборони окремим пунктом виділив, що розвиток авіації, зокрема безпілотної, є одним із пріоритетів для України. Нам дуже важливо оперативно отримати зворотний зв’язок про цей літальний апарат від тих, хто буде його використовувати, та все доопрацювати відповідно до потреб кінцевого користувача. Сподіваюся, що через кілька місяців ці квадрокоптери будуть на озброєнні Збройних Сил України», – наголосив заступник Генерального директора з бронетанкової, радіолокаційної та спеціальної техніки «Укроборонпрому» Ігор Фоменко.

«Меридіан» отримав запит від Міністерства оборони на розробку квадрокоптера у березні минулого року. В результаті Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних Сил України розробив робочі матеріали до проєкту тактико-технічних вимог, і завод «Меридіан» розпочав виробництво. А в жовтні відбулися перші випробування квадрокоптера «Берегиня». Тож від розробки до демонстраційного польоту минуло трохи менше ніж пів року, зазначає пресслужба.


Запоріжжя під масованим ударом: двоє загиблих, 17 поранених, серед постраждалих — 11-річний хлопчик
Запоріжжя під масованим ударом: двоє загиблих, 17 поранених, серед постраждалих — 11-річний хлопчик

Російські війська завдали масованого удару по Запоріжжю. Внаслідок атаки загинули двоє людей, ще 17 дістали поранення, серед них — 11-річний хлопчик.

Правоохоронці повідомили про підозру генералу окупантів, який командував атакою «Іскандерів» по Краматорську
Правоохоронці повідомили про підозру генералу окупантів, який командував атакою «Іскандерів» по Краматорську

СБУ та прокуратура заочно повідомили про підозру генералу, який командував атакою по Краматорську у червні 2023 року.

Логістика ворога на півдні фактично паралізована — Головнокомандувач ЗСУ
Логістика ворога на півдні фактично паралізована — Головнокомандувач ЗСУ

Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський працював у бойових частинах, які виконують завдання на Запорізькому напрямку.

Понад 50 атак за день: на Дніпропетровщині троє загиблих і 12 поранених, серед них — діти
Понад 50 атак за день: на Дніпропетровщині троє загиблих і 12 поранених, серед них — діти

Російські війська протягом дня понад 50 разів атакували чотири райони Дніпропетровської області.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Оператор БПЛА

від 20000 до 120000 грн

Миколаїв

Корабельный районный территориальный центр комплектования и социальной поддержки

Olx Військовослужбовець. Оператор БПЛА

від 20100 до 120100 грн

Київ, Київська область

WorkUa Механік-моторист

від 20000 до 120000 грн

Запоріжжя

65 ОМБр

WorkUa Кухар

від 21400 до 21400 грн

Дніпро

31 Бр НГУ ім. генерал-майора Олександра Радієвського

WorkUa Механік БПЛА, військовослужбовець

від 20000 до 20000 грн

Запоріжжя

Василівський РТЦК та СП

Olx Лікар медичного пункту, офіцер

від 55000 до 125000 грн

Ужгород, Закарпатська область