ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Микола Бєлєсков: «Візія Генерального штабу відповідає викликам, які стоять перед ЗСУ в наступні 10 років»

Новини Публікації
Прочитаєте за: 3 хв. 14 Січня 2020, 16:27

Таку думку в коментарі кореспонденту АрміяInform висловив головний консультант відділу воєнної політики Центру безпекових досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Микола Бєлєсков. На думку експерта, розробники Візії врахували як ключові тенденції розвитку ситуації довкола України, так і об’єктивні тенденції розвитку військової справи.

Зокрема експерт Національного інституту стратегічних досліджень відзначає, що, попри всі дискусії про загрози від Російської Федерації з моря, ця країна залишається передусім загрозою для України на суші. «Основний наступальний потенціал РФ — це сухопутні війська, а не флот чи повітряно-космічні сили. Візія Генерального штабу ЗСУ чітко наголошує на тому, що пріоритетом будуть саме Сухопутні війська і це важливо, адже в дискусії останніх років щодо загроз з моря ми почали забувати про те, що в нас на кордонах стоять дві загальновійськові армії (8-ма та 20-та) і 22-й армійський корпус в окупованому Криму, які РФ постійно розвиває. Буквально на днях артполк 144-ї мотострілецької дивізії (20-та армія) отримав нові САУ «Мста-СМ1», що значно збільшує наступальний потенціал цього з’єднання. Як наслідок, наголос на ключовій ролі Сухопутних військ ЗСУ є абсолютно правильним і логічним», — говорить Микола Бєлєсков.

Серед важливих моментів розвитку воєнно-технічної складової, що знайшли своє місце у Візії, експерт також визначає:

  • наголос на розвитку ракетних військ та артилерії (РВтА) як основному засобі вогневої підтримки (ракетно-артилерійське озброєння значно дешевший засіб надання вогневої підтримки, ніж армійська чи тактична ударна авіація, що дуже важливо в умовах обмеженості наших фінансових ресурсів, порівнюючи з РФ).
  • наголос на розвитку засобів спостереження і розвідки (комплексне поєднання засобів розвідки, вогневого ураження й управління (C4ISR) дасть змогу в декілька разів збільшити бойовий потенціал ЗСУ, навіть спираючись на радянські системи озброєння. Це, до речі, вже сьогодні намагаються зробити сухопутні війська РФ, де ставка зроблена саме на засоби розвідки й управління разом із модернізацією радянських систем).
  • наголос на проблемах маневреності підрозділів на поточному етапі (у Візії є натяки на те, що підрозділи вчитимуться воювати в умовах домінування вогневої міці, розосереджуючись, а також масово використовуючи несправжні цілі для того, щоб змушувати ворога розстрілювати свій боєзапас на них і показувати своє розташування).

Крім цього, Микола Бєлєсков переконаний, що не менш важливим є створення в родах військ ЗСУ Командувань підготовки (TRADOC) за прикладом відповідного командування сухопутних військ США, яке існує із середини 1970-х років. Такі командування будуть відповідати за розроблення нових тактичних настанов, оперативних доктрин через аналізування воєнних дій і об’єктивних тенденцій розвитку військової справи, а також проводити навчання персоналу на основі цих теоретичних розробок.

— TRADOC в системі сухопутних військ США зіграло дуже важливу роль у розробці на початку 1980-х років нової доктрини Наземно-повітряної битви (Air-Land battle), яка відповідала тодішнім викликам, що стояли перед американськими армійцями. Створення подібних командувань у родах військ ЗСУ вселяє надію, адже в війнах передусім перемагають на рівні ідей — правильно аналізуючи як власний бойовий досвід, здобутий дорогою ціною, так і об’єктивні тенденції розвитку військової справи, — заявляє експерт.

Поява Візії розвитку ЗСУ від Генерального штабу — гарний проміжний документ у рамках розроблення Стратегічного оборонного бюлетеня, Стратегії воєнної безпеки та Державної програми розвитку ЗСУ. На думку Миколи Бєлєскова, маємо всі передумови сподіватися, що ці рамкові документи будуть справді якісними, адже Візія ГШ ЗСУ вийшла доволі збалансованою та відповідає викликам, які стоять перед ЗСУ в наступні 10 років.

Читайте нас в Telegram
40 мільйонів доларів на вітер: російська армія продовжує самознищення

40 мільйонів доларів на вітер: російська армія продовжує самознищення

Від лютого цього року наші Сили оборони знищили декілька повітряних цілей противника, які до цього часу наші захисники не мали змоги ліквідувати. Це й ворожий літак Ту-22М3, і ракета Х-22.

«Під час боїв за Соледар тримав на прицілі по 10–15 росіян одномоментно». Інтерв’ю АрміяInform зі снайпером ЗСУ

«Під час боїв за Соледар тримав на прицілі по 10–15 росіян одномоментно». Інтерв’ю АрміяInform зі снайпером ЗСУ

АрміяInform вже розповідала про снайпера Збройних Сил України, який ліквідував російського офіцера з дистанції 1800 метрів — куля ввійшла просто в серце.

В Україні почали створювати Державний реєстр осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії рф

В Україні почали створювати Державний реєстр осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії рф

Верховна Рада прийняла у першому читанні закон, що започатковує створення системи обліку осіб, життя та здоровʼя яких зазнало шкоди внаслідок збройної агресії рф

Данія збільшить свою військову допомогу Україні майже на 590 млн євро

Данія збільшить свою військову допомогу Україні майже на 590 млн євро

Кабінет міністрів та більшість парламентських партій Данії домовилися про збільшення військової підтримки України на 4,4 млрд данських крон (близько 590 мільйонів євро) у 2024 році.

На Тисі зірвали заплив порушників кордону

На Тисі зірвали заплив порушників кордону

Шестеро чоловіків, частина з яких заплатили від шести до десяти тисяч доларів, зупинили на березі Тису, яку вони збиралися переплисти, щоб потрапити до Румунії.

Президент: Працюємо далі щодо контрактів на виробництво зброї та техніки в Україні

Президент: Працюємо далі щодо контрактів на виробництво зброї та техніки в Україні

Володимир Зеленський розповів про шляхи розвитку української оборонної промисловості.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Начальник інженерної служби

від 30000 до 60000 грн

Знам'янка

Військова частина А1201

Такелажник в артилерійський підрозділ

від 20150 до 50150 грн

Луцьк, Волинська область

Командиp бойової машини, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Стрілець – снайпер 155 окремого батальйону територіальної оборони

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

Викладач циклової комісії радіотехнічного забезпечення (польотів)

від 27000 до 52000 грн

Васильків, Київська область

Водій, водій-електрик, військовослужбовець

від 21000 до 27000 грн

Білгород-Дністровський, Одеська область