ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Медпрацівникам, які брали участь у військових діях на Донбасі, хочуть надати статус УБД

Прочитаєте за: 2 хв. 14 Січня 2020, 14:49 1

Верховній Раді України пропонують визнати учасниками бойових дій медичних працівників, які працювали під час військових дій у районі проведення Антитерористичної операції на Донбасі.

13 січня відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, на якому народні депутати обговорили проєкт закону «Про внесення змін до закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту» щодо надання статусу учасника бойових дій медичним працівникам» № 2341.

Законопроєкт має врегулювати нерівності між посадовими особами прокуратури, органів державної влади та офіцерами, які, перебуваючи в зоні проведення АТО по декілька днів, не виконуючи бойового завдання, не бувши на передовій та не беручи участі у бойових діях, отримали статус учасника бойових дій і медичними працівниками, які на постійній основі виконують професійні обов’язки у районі АТО/ООС, рятуючи життя воїнів.

Цей законопроєкт передбачає, що учасниками бойових дій визнають медичних працівників, які безпосередньо були залучені для виконання своїх службових обов’язків під час військових дій у районі проведення АТО.

У пояснювальній записці до законопроєкту сказано, що «багато медичних працівників під час виконання своїх професійних обов’язків стали інвалідами внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, зазнаних від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території, де вони здійснюють свої повноваження та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, під час проведення операції Об’єднаних сил.

За словами першого заступника голови Комітету Михайла Цимбалюка, цей закон є соціальним. «Ми знаємо, яка велика кількість медичних працівників, перебуваючи в зоні АТО/ООС, у районі зіткнення, надають медичну допомогу військовослужбовцям, іншим особам, які дістали поранення, самі наражаючись на велику небезпеку. Ці люди отримують інвалідність, зазнають поранень. Цим законопроєктом запропоновано, щоб медичним працівникам надавати статус учасника бойових дій і, з огляду на це, отримуватимуть пільги, що надають іншим учасникам бойових дій», — наголосив Михайло Цималюк.

За результатами розгляду, Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України включити цей законопроєкт «Про внесення змін до закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту» щодо надання статусу учасника бойових дій медичним працівникам» до порядку денного.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram