ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Пів тисячі військових у Вінниці чекають дозволу від міської влади на будівництво житла

Прочитаєте за: 3 хв. 13 Січня 2020, 11:24 3

Уже майже рік у Вінниці тривають перемовини між міською радою та членами житлово-будівельного кооперативу «Захисник-Вінниця» щодо узгодження плану будівництва нових багатоквартирних будинків. Чергова зустріч із цього питання відбулася у департаменті архітектури та містобудування Вінницької міськради.

Кооператив «Захисник-Вінниця» був створений у лютому 2019 року. До нього долучилися близько 500 військових: це чинні військовослужбовці, ветерани бойових дій на Донбасі та члени родин загиблих воїнів.

Як розповів голова кооперативу, учасник оборони Донецького аеропорту Валентин Ковальський, на зібрані у складчину кошти їм удалося придбати дві земельні ділянки на території 10-го мікрорайону міста Вінниці загальною площею близько 5 га. Тут, за сприяння інвесторів, учасники кооперативу планують збудувати кілька житлових будинків, де отримають квартири за пільговими цінами.

– Коли проєкт удасться реалізувати, всі вкладники з нашого кооперативу зможуть придбати квартири у новобудовах за пільговою ціною, в рази меншою за ринкову. Погодьтеся, дуже непогана пропозиція в сучасних реаліях, – говорить Валентин Ковальський.

Є, звичайно, і певні обмеження. На «пільгових» умовах вкладник зможе купити не більше ніж п’ятдесят «квадратів». За площу понад цього ліміту доведеться доплатити за ціною від забудовника.

Пан Ковальський зазначив, що подібні проєкти успішно реалізуються в інших областях України. Зокрема в Івано-Франківську, Ужгороді та Житомирі.

– На мою думку, коли військові наважуються самотужки розв’язати проблемне житлове питання і тим самим зняти навантаження з держави, остання має активніше сприяти таким ініціативам, – говорить ветеран.

У Вінниці ж, на його думку, подібне будівництво затримується навмисно.

– У нас є земля, яку ми придбали за власний кошт. Вона призначена під багатоквартирну забудову. За законом нам мають надати містобудівні умови. Але процес постійно затягується, з’являються нові умови, – розповідає пан Ковальський.

Водночас у міськраді запевняють, що теж зацікавлені у якнайшвидшому розв’язанні цього важливого питання. Але зазначають, що згідно з раніше затвердженим детальним планом забудови 10-го мікрорайону на його території обов’язково мають бути школа та дитячі садки. Зокрема і на ділянці, що належить членам кооперативу. І тут виникає суперечливе питання: хто і за який кошт має будувати ці соціальні об’єкти? До того ж у приватній власності перебувають і ділянки, де за планом будівництва потрібно прокласти автомобільні дороги.

До обговорення цих та інших спірних моментів долучився заступник міського голови Сергій Матусяк. Він вважає, що проєкт житлового комплексу для членів кооперативу «Захисник-Вінниця» треба реалізовувати разом з будівництвом усього мікрорайону.

За підсумком зустрічі, заступник міського голови розпорядився терміново скликати позачергове засідання містобудівної ради для узгодження плану будівництва у 10-му мікрорайоні.

Зі свого боку в кооперативі тримають руку на пульсі та сподіваються, що питання буде розв’язане якнайшвидше, щоб мрія людей про власне житло нарешті стала реальністю.

12

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Новини, Соціальний захист