ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Erasmus+: уперше для курсантів ВІКНУ

Прочитаєте за: 2 хв. 13 Січня 2020, 13:20 4

Військовий інститут Київського національного університету — перший військовий виш України, який став учасником програми Європейського Союзу Erasmus+. Вона включає понад 150 країн-партнерів і дає їм змогу обмінюватися досвідом у сфері освіти, професійної підготовки молоді та спорту. Які можливості відкрилися для представників навчального закладу — дізналась кореспондентка АрміяInform.

Erasmus+ — програма Європейського Союзу, що підтримує проєкти співпраці у сфері освіти та серед іншого дає можливість здійснювати обмін студентами та викладачами між навчальними закладами. Програма дає студентам, стажистам, співробітникам і волонтерам змогу поліпшити за кордоном свої навички та можливості працевлаштування. Програма «Ерасмус+» діє з 2014-го. Включає 28 країн-членів ЄС та понад 150 держав-партнерів, а бюджет становить майже 15 мільярдів євро. Вперше у цій програмі на навчання за кордон вирушили чотири курсанти, ще двоє поїдуть навесні.

Чи не кожен курсант мріє, щоб шанс випав саме йому. І не дивно, адже навчання за такою програмою передбачає власний вибір предметів, які особа вважає за потрібне поглиблено вивчати. Після закінчення програми — омріяні кваліфікації й дипломи, визнані всіма країнами ЄС. А це, погодьтеся, непогана нагода проявляти себе у майбутньому в Європейській спільноті.

— Наші курсанти фактично вперше отримали змогу долучитися до навчання за кордоном у Національному оборонному коледжі Болгарії, що триває 5 місяців. На 2020-й уже заплановані візити 11-ти викладачів, які теж беруть участь в обміні. Двоє з них у листопаді вже провели заняття в болгарському оборонному коледжі, — розповів полковник юстиції Олег Гущин, професор кафедри правового забезпечення ВІКНУ, кандидат юридичних наук.

Учасники програми розповідають, що за два місяці засвоїли знання з психології, англійської мови, бізнес-комунікацій. Їх теж активно залучають до міжнародних та онлайн-конференцій з викладачами інших країн. Подобаються заняття з англійської, особливо — практика, адже щоразу їх проводять у цікавих місцях. Крім того, є час і на різдвяну ковзанку, музеї, бібліотеки. Курсанти активно ведуть сторінки в соцмережах, присвячені «Ерасмус+».

За цією ж програмою приїзд до Військового інституту групи з оборонного болгарського коледжу очікують навесні 2020-го. І це лише початок. Географію співпраці за програмою розширять. Кінцева мета — обмін за ступеневою програмою зі здобуттям диплома бакалавра у ВІКНУ й диплома магістра в навчальному закладі однієї з країн НАТО або ж подвійного диплома.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Вишкіл, Новини