ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Свята без тата»: волонтери з Європи, Америки та Австралії доставили іменні подарунки для дітей наших захисників

Прочитаєте за: 2 хв. 3 Січня 2020, 18:21 2

У рамках акції «Свята без тата» (Święta bez taty) волонтери з України та Польщі сформували понад три тисячі подарунків для дітей воїнів, які загинули, поранені або ж і нині захищають Україну. Це щорічна благодійна акція в Польщі зі збору коштів і подарунків для українських дітей до Різдвяних свят.

Засновником проєкту є волонтерська «Ініціатива Героям Майдану» у Варшаві. Вікторія Батрин, яка є однією з організаторів проєкту,  розповідає, що акція діє вже шість років:

– Її заснували ми разом з Галиною Андрушков. Починали з допомоги пораненим на Майдані пролікуватися в Польщі, потім збирали індивідуальні аптечки бійцям в АТО. А наразі у нас два головних проєкти: «Свята без тата» і літні табори для дітей захисників у польських Бескидах.

Нині в подарунковому списку «Свята без тата» понад три тисячі дітей з усієї України. А щоб на дитячих обличчях сяяли усмішки, волонтери готуються до свят заздалегідь.

– Збір коштів триває з листопада по січень. Впродовж двох місяців ми збираємо кошти, закупляємо солодощі та подарунки, формуємо подарункові набори. І напередодні свят доправляємо їх до адресатів по всій Україні, –продовжує Вікторія. – Самі ми б не справилися з таким обсягом, тож нам допомагають «суперельфи», які й доставляють подарунки по Україні, а в Київській, Рівненській, Вінницькій та Хмельницькій областях  цю акцію проводять місцеві волонтери.

Як і кожна попередня акція, ця теж має свою особливість. Так, цьогоріч для збору коштів був організований аукціон, де виставили понад 40 різноманітних лотів.

– Серед людей, які передають лоти є дуже багато відомих особистостей, письменників, співаків, військових. Одним із найбільш емоційних подарунків на аукціон є репродукція малюнка Романа Сущенка, – пригадує Вікторія Батрин. – Торік, коли він був в ув’язненні, ми передавали подарунки і його сину. Після звільнення Роман передав для аукціону свою картину. Також нас підтримала цьогорічна нобелістка Ольга Токарчук та чемпіонка Європи з боксу Олександра Сидоренко.

Акція вже давно вийшла за межі Європи і тепер до неї долучаються волонтери з Австралії, Канади, США, Індії та Лівану.

– Якщо не рахувати цьогорічної збірки, за п’ять років ми сформували і передали 11 тисяч іменних подарунків, – підсумовує Вікторія Батрин. – Тепер ми вже готуємо чергову партію подарунків, яку доставимо малечі до Водохреща.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
Новини