ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Убивці із російської військової розвідки тренуються на базі в Альпах

5 Грудня 2019

У французьких Альпах знайшли базу російських шпигунів

Західні спецслужби з’ясували, що 15 російських шпигунів використовували французькі Альпи як базу «для операцій по всій Європі». Як повідомляє Deutsche Welle з посиланням на Le Monde, ці агенти були співробітниками ГРУ.

За інформацією французького видання, мова йде про співробітників елітного підрозділу Головного управління (більш відомого як Головне розвідувальне управління — ГРУ), що відповідає за замовні вбивства, акти саботажу й управління так званими мертвими поштовими скриньками, які таємні агенти та їхні помічники використовують для обміну інформацією.

У матеріалі Le Monde, оприлюдненому 4 грудня, повідомляється, що один із цих шпигунів, очевидно, був причетний до замаху на колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та його дочки в березні 2018 року. Західні спецслужби вийшли на слід цієї групи шпигунів під час розслідування замаху на Скрипаля. У період з 2014 по 2018 рік ці російські агенти неодноразово зупинялися в невеликих французьких містечках на південному сході Франції, зокрема Шамоні й Евіані.

Як повідомляє Le Monde, ці шпигуни працювали в Болгарії, Молдові, Чорногорії та інших країнах, але не у Франції. Західним спецслужбам не вдалося конфіскувати зброю або інші докази.

Нагадуємо, що 4 грудня уряд ФРН вислав з Німеччини двох російських дипломатів на тлі скандалу навколо вбивства на замовлення колишнього чеченського польового командира в Берліні в серпні цього року. МЗС ФРН обґрунтував цей захід небажанням Москви співпрацювати в розслідуванні цього злочину.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини світу та України