ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Розвідники обирають «Вулкан»

14 Грудня 2019
Розвідники обирають «Вулкан»

Прийнятий на озброєння спеціальний автомат «Вулкан», іще знаний як «Малюк», досить успішно зарекомендував себе саме в частинах та підрозділах спецпризначення й розвідки. Використовують його в морській піхоті й ДШВ. ТОВ «Інтерпроінвест» нинішнього року повністю виконало план оборонного держзамовлення на постачання цих автоматів до ЗСУ.

«Вулкан» сконструйований за схемою «буллпап». Це коли спусковий гачок переміщений вперед та розташований перед магазином і ударно-спусковим механізмом. Під спусковим гачком – клавіша для викиду магазину. Надзвичайно вдало, трохи вище спускового гачка розміщено запобіжник, виконаний у вигляді кнопки. Він переводиться миттєво пальцем стрільця. Окрім того, автомат можна перезарядити, коли той стоїть на запобіжнику. Передбачено беззвучне приєднання магазину за натиснутої клавіші викиду.

Автомат оснащено трьома планками Пікатінні. На них встановлюють оптичні й механічні пристрої, приціли, рукоятку, сошки і тактичний ліхтарик. Глушник на «Вулкані» досить швидко ставиться та знімається.

Новий ударно-спусковий механізм і вдалі конструктивні рішення дозволили збільшити швидкострільність автомата, порівняно з АК, за рахунок посиленої вентиляції на корпусі. Тут вдало використана енергія порохових газів і застосована конвекційна система відведення тепла від ствола. Завдяки такому рішенню вдвічі збільшується ресурс ствола. Цікаво, що під час чергових випробувань з автомата випустили 40 споряджених магазинів. Для охолодження його помістили в діжку з водою, і знову продовжили стрільбу.

Конструктори передбачили можливість використання зброї лівою і правою рукою. А ергономічна ручка під час стрільби не рухається, що зменшує ризик травмування, як це трапляється під час стрільби з АК. У «Вулкана» значно менша віддача, що дає змогу вести вогонь однією рукою. Звісно, так зручно змінювати магазин і перезаряджати.

– Постійно вдосконалюємо свої зразки, прислухаємось до побажань і зауважень бійців, які тривалий час використовують ці автомати, – зазначив заступник гендиректора – головний конструктор Сергій Луговський. – Усі конструкційні зміни спрямовані на збільшення надійності й ефективності застосування зброї. Проводимо заняття з військовими, які використовують «Вулкани», вчимо особливостям їх експлуатації. Адже це кардинально новий автомат, порівнюючи з АК.

– «Вулкан» завоював довіру розвідників. Уже понад рік користуюсь ним, і він ще не підвів. Сподіваюсь, наступного року отримаємо нову партію «Вулканів», які значно посилять наші можливості, – ділиться Дмитро К., командир групи спеціального призначення.

Підприємство вчасно виконало держоборонзамовлення 2019-го,  сподівається продовжити співпрацю з Міноборони і наступного року. А поки що продає «Вулкани» за кордон, де вони користуються попитом.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:
Озброєння та техніка