ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Продажі зброї та військових послуг зростають. США залишаються лідером

9 Грудня 2019
Продажі зброї та військових послуг зростають. США залишаються лідером

Обсяг продажу зброї і військових послуг 100 найбільших оборонних компаній світу в 2018 році збільшився на 4,6%  порівняно з 2017 роком і становив 420 млрд доларів. Про це повідомляє УНН з посиланням на новий звіт Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI).

Згідно з новими даними SIPRI, опублікованими 9 грудня,  порівняно з 2002 роком (перший рік, за який наявні порівняльні дані), у 2018 році загальний обсяг продажів зброї і військових послуг збільшився на 47%.

«Американські компанії домінують в ТОП-100, спостерігається виражена тенденція до злиття великих компаній. Уперше з 2002 року п’ятірку лідерів рейтингу займають виключно компанії, розташовані в США: Lockheed Martin, Boeing, Northrop Grumman, Raytheon і General Dynamics. У 2018 році загальний обсяг продажів п’яти американських компаній склав 148 млрд доларів — 35% від загального обсягу продажів зброї в рейтингу SIPRI ТОП-100», — йдеться в повідомленні.

Згідно звіту, сукупний обсяг продажів озброєнь усіх американських компаній, представлених у рейтингу, зріс на 7,2% і становив 246 млрд доларів або 59% від загального обсягу продажів у рейтингу SIPRI ТОП-100.

У 2018 році ключовою подією у військовій промисловості США стала  тенденція, що зростає, до консолідації оборонних компаній. Наприклад, дві з п’яти провідних компанії — Northrop Grumman і General Dynamics, зробили багатомільярдні придбання у 2018 році.

«Американські компанії готуються до нової програми модернізації озброєнь, яка була оголошена у 2017 році президентом Трампом», — зазначає директор Програми озброєнь і військових витрат SIPRI Од Флеран.

За його словами, великі американські компанії прагнуть злитися, щоб мати можливість виробляти системи озброєнь нового покоління і, отже, мати у своєму розпорядженні більш широкі можливості для отримання нових контрактів від уряду США.

Також за даними звіту, не змінився рівень продажів зброї від Російської Федерації, яка в 2018 році продала озброєння на 36,2 млрд доларів, а також із країн Євросоюзу (незначний ріст і 102 млрд доларів прибутку).

Як помітила АрміяInform, у 2018 році 80 компаній рейтингу SIPRI ТОП-100 базувалися в США, Європі та Росії. З решти 20 компаній – 6 базувалися в Японії, по 3 — в Ізраїлі, Індії та Південній Кореї, 2 — в Туреччині й по одній — в Австралії, Канаді та Сінгапурі.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини світу та України