ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Президент України дав інтерв’ю іноземним ЗМІ про Крим, Донбас, Мінські переговори

2 Грудня 2019
Президент України дав інтерв’ю іноземним ЗМІ про Крим, Донбас, Мінські переговори

Президент України заявив, що в поверненні Криму можуть допомогти Сполучені Штати Америки. Як повідомляє Gazeta.ua, про це Володимир Зеленський сказав у інтерв’ю іноземним виданням: німецькому «Шпиґелю» (Der Spiegel), французькому «Монд» (Le Monde), американському «Тайм» (Time) і польській «Газеті Виборчий» (Gazeta Wyborcza).

‒ Думаю, що в справі з Кримом могли б допомогти США. Міг би бути такий формат переговорів: Україна, Росія, США, — сказав він.

Український президент зауважив, що буде піднімати це питання на «нормандській зустрічі».

‒ Я запитаю на саміті, чи можемо ми говорити про Крим в цьому колі. Якщо ні, то мені б хотілося, щоб ми погодили ще якийсь формат. Ця наша територія, і я б хотів, щоб вона до нас повернулася, — заявив Зеленський.

Також президент сказав, що місцеві вибори в окремих районах Донецької і Луганської областей можна проводити лише за українським законодавством після деокупації.

‒ Вибори проходять за українським законодавством. І український закон виключає присутність бойовиків.

Усі українські партії повинні мати доступ, спостерігачі, журналісти, ОБСЄ, Центральна виборча комісія. Якщо є збройні угруповання, жодна партія не піде туди, — пояснив Зеленський. ‒ Це буде найскладніше питання з усіх — якщо ми коли-небудь дійдемо до його обговорення. Я кажу їм чесно: я не згоден із тим, як це питання було вирішене в Мінську. Згідно з Мінськими угодами, спочатку пройдуть вибори, потім контроль над кордоном.

Зеленський наголосив, що позиція українців — спочатку кордон, потім вибори, але це не Мінська угода: «На жаль, у нас там є протиріччя. І, звісно, треба вирішити це».

На запитання, що він робитиме, якщо в результаті нічого не вийде з переговорів, президент України відповів: «У будь-якому випадку я не почну війну на Донбасі».

Нагадаємо, що навесні 2014-го Росія окупувала Крим, шостий рік триває російська агресія на Донбасі. У війні загинули 4060 українських військових і добровольців. Поранення зазнали майже 10 тис. людей. Зниклими безвісти вважають щонайменше 410 осіб. Серед іншої сумної статистики — 12,8 тис. мирних жителів загинули, поранення отримали 24 тис. осіб, близько 2 млн людей змушені були виїхати з регіону.

Стежте за нами в Instagram
Новини, Новини світу та України