ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Президент розповів про три етапи звільнення утримуваних осіб

13 Грудня 2019
Президент розповів про три етапи звільнення утримуваних осіб

«Це буде нешвидко, але у нас достатньо сильна позиція», — заявив Президент у етері програми «Право на владу»

Як повідомляє Офіс глави держави, Президент України Володимир Зеленський зазначив, що під час переговорів у «нормандському форматі» в Парижі відчував підтримку Німеччини та Франції, а також зауважив щодо початку діалогу з Росією.

— Ми впродовж восьми годин дивилися один одному в очі. Я відчував потужну підтримку з боку Німеччини — пані Меркель — і з боку Франції. Я дуже вдячний їм. Вони справді нас дуже сильно підтримували. Я точно зрозумів, що у нас розпочався діалог (з Росією. — Ред.). Ми можемо домовлятися. Це буде нешвидко. Але це буде. У нас достатньо сильна позиція: війна — в Україні, на жаль. Це наша земля, це наші люди, — сказав Президент в етері програми «Право на владу» на телеканалі «1+1», коментуючи результати переговорів із Президентом РФ Володимиром Путіним у Парижі.

За його словами, під час перемовин «нормандської четвірки» вдалося багато що вирішити, а результат цих домовленостей можна буде побачити до кінця року.

Зокрема йдеться про звільнення утримуваних осіб, яке має відбутися в три етапи.

— Зараз звільнення всіх встановлених — це перший етап. До Нового року — ми віримо в це. 18 грудня у Мінську буде зустріч, засідання Тристоронньої контактної групи, де обговорюватимуться ці списки, — зазначив глава держави.

Другим етапом буде звільнення після узгодження списків Міжнародним комітетом Червоного Хреста.

— Бойовики не допускали туди представників Червоного Хреста, щоб підтвердити списки, які в нас є, але вони не узгоджені тією стороною. Це буде другий крок, — повідомив Володимир Зеленський.

Третій крок — повернення утримуваних осіб із Росії та з окупованого Криму.

— Третій крок — ми проговорили з Президентом Російської Федерації, що нам потрібно вирішити питання з громадянами України, які перебувають на території Росії та Криму. Це буде інший трек. Я думаю, його обговорюватимемо після обміну всіх узгоджених на всіх узгоджених, — зазначив Володимир Зеленський.

Читайте нас у Facebook
Новини світу та України