ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Бомбардувальники тренуються у дозаправці в повітрі — вперше за 20 років

5 Грудня 2019, 15:05
Бомбардувальники тренуються у дозаправці в повітрі — вперше за 20 років

У бригаді тактичної авіації імені Петра Франка, дислокованій на Хмельниччині, екіпажі на літаках Су-24М, Су-24МР і Л-39 виконували вильоти вдень і вночі, спрямовані на відновлення й підтримання навичок пілотування у зоні та за маршрутами.

Цікавинкою польотів стали вильоти з контрольним випробуванням уніфікованого підвісного агрегату заправки — УПАЗ, який пройшов ремонт і модернізацію на Миколаївському авіаремонтному підприємстві «НАРП». Виконували ці польоти найкращі екіпажі «сушок». Адже подібні польоти з дозаправкою у повітрі не проводили понад 20 років.

Літак-заправник з екіпажем у складі полковника Сергія Чижа й підполковника Віталія Шуляка успішно стикувався з літаком Су-24М, пілотованим заступником командувача Повітряних Сил ЗСУ генерал-лейтенантом Аркадієм Вашутіним і полковником Сергієм Близнюком.

Надалі польоти таких екіпажів з практичним виконанням дозаправки у повітрі відбуватимуться планово. Інші льотні команди бригади теж залучать до виконання цього важливого елемента бойового вишколу, що дає змогу виконувати завдання зі збільшеним радіусом дій літаків Су-24М і Су-24МР.

За словами директора ДП «Миколаївський авіаційний ремонтний завод «НАРП» Віктора Кирницького, фахівці підприємства допомагають особовому складу авіабригади у підвісці виробу на літак та його налагодженні. Також відпрацювали з інженерами і авіатехніками навички з технічної експлуатації агрегатів, зокрема монтажу, перевірки справності й налагодження параметрів.

— Нині тривають випробування першого уніфікованого підвісного агрегату заправки «УПАЗ», — коментує Віктор Кирницький. — Після його успішних випробувань у найближчому майбутньому планується дослідний ремонт першої партії агрегатів. У разі успіху ми отримаємо необхідні допуски для виконання серійного ремонту останніх.

Керівник випробувальної бригади Державного науково-дослідного інституту випробування і сертифікації озброєння та військової техніки підполковник Дмитро Колесник повідомив, що випробування тривають згідно з програмою. Уже виконано кілька польотів літаків Су-24М з нальотом понад 4 години.

Варто додати, що в межах навчань «Чисте небо – 2018» пілоти НАТО спільно з українськими військовими льотчиками вже відпрацьовували дозаправку в повітрі на літаках F-15C у нашому небі. Крім того, пілоти Повітряних Сил ЗСУ, готуючись до спільних навчань, відпрацювали польотні завдання з повітряної дозаправки у небі Каліфорнії.

На шляху до стандартів країн НАТО цей елемент бойової підготовки є необхідним для досягнення взаємосумісності українських пілотів із ВПС країн-партнерів. Ймовірно, дозаправку в повітрі відпрацьовуватимуть на різних типах літаків під час чергового багатонаціонального військового навчання «Чисте небо» в Україні.

 

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
До Дня всіх закоханих — розкажи історію кохання на передовій Вишкіл, Новини