ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Підсумки армійського тижня: летальна зброя для ЗСУ та напрями оборонної реформи у 2020 році

Прочитаєте за: 3 хв. 23 Грудня 2019, 15:09

АрміяІnform продовжує готувати огляд значущих новин, що стосуються українського війська. Минулий тиждень відзначився важливими кроками щодо перебігу оборонної реформи в ЗСУ, а також деякими змінами в законодавстві стосовно соціального захисту військовослужбовців.

Як і куди рухатиметься оборонна реформа у 2020 році

19 грудня в Міністерстві оборони презентовано 11 пріоритетних напрямків реформи оборонного відомства та Збройних Сил: стратегія оборони, безпека Чорноморського регіону, впровадження стандартів НАТО, озброєння та інноваційні технології, розбудова інфраструктури, професіоналізація і соціальний захист, забезпечення житлом, реформа оборонних закупівель, електронний документообіг, система територіальної оборони, запобігання, виявлення і протидія корупції.

Що означають ці 11 напрямків? Перш за все те, що ми чітко виокремили ті питання, на які слід зосередити основні зусилля. Тепер триватиме розробка дорожніх карт, відповідних планів, згідно з якими продовжуватиметься реалізація оборонної реформи. Але – з постійним інформуванням громадськості, державних органів та щомісячними звітами куди йдемо, яких цілей досягаємо. Вже завтра, 24 грудня, в МОУ відбудеться брифінг щодо реформи оборонних закупівель.

ЗСУ отримають летальну зброю завдяки $300 мільйонам допомоги США

Ініціатива, розпочата менше трьох місяців тому, стала реальністю. Як і Нижня Палата, Сенат США підтримав надання Україні 300 мільйонів доларів для фінансування оборони та безпеки. Це плюс 50 млн до попередньо запланованих. Бюджет включає і можливість отримати летальну зброю, прибережні оборонні ракетні комплекси та протикорабельні ракети.

За 2019 рік викрито 17 агентів і локалізовано 67 спроб заволодіння воєнними секретами

Військова контррозвідка СБУ проводить комплексні заходи з протидії розвідувально-підривній діяльності іноземних спецслужб. У 2019 році за матеріалами військової контррозвідки:

  • викрито 115 учасників незаконних збройних формувань проросійських терористів та їхніх поплічників. До різних термінів ув`язнення засуджено 12 бойовиків.
  • зафіксовано 67 фактів спрямування представників 14 іноземних держав до інформації з обмеженим доступом;
  • видворено 21 іноземця;
  • припинено злочинну діяльність 17 агентів спецслужб іноземних держав, серед яких − діючі та колишні військовослужбовці ЗСУ.
  • викриті спроби вербування спецслужбами РФ військовослужбовців-секретоносіїв ЗСУ для отримання розвідувальної інформації в оборонній сфері.
  • СБУ запобігла підготовці російськими спецслужбами терористичного акту на одному з арсеналів ЗСУ, де зберігаються стратегічні запаси новітніх ракет і боєприпасів.
  • Викриті спроби вербування представниками російських спецслужб та підконтрольних їм так званих МГБ Д/ЛНР українських військових через соціальні мережі.

Зміни в законодавстві

Парламент вніс зміни до Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Тепер до статті 6 (щодо забезпечення прав військовослужбовців Військово-Морських Сил та Повітряних Сил Збройних Сил України на отримання статусу учасника бойових дій) внесені зміни, згідно з якими до учасників бойових дій віднесено членів екіпажів кораблів, катерів, суден забезпечення, літаків та вертольотів, інших осіб, які перебуваючи на борту кораблів, катерів, суден забезпечення, літаків (вертольотів) Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України та Національної гвардії України, захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь у виконанні бойових (службових) завдань в умовах безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з військовими формуваннями інших держав і незаконними збройними формуваннями.

Також внесено зміни до статті 13 цього ж Закону щодо посилення соціального захисту окремих категорій осіб з інвалідністю. Статтю доповнено положенням про надання деяким категоріям осіб з інвалідністю (зокрема, тим, що стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, за умови, що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів) права на одержання безоплатної медичної допомоги в закладах охорони здоров’я Міністерства оборони України, інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями.

Читайте нас в Telegram