ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Підсумки армійського тижня: летальна зброя для ЗСУ та напрями оборонної реформи у 2020 році

Новини Публікації
Прочитаєте за: 3 хв. 23 Грудня 2019, 15:09

АрміяІnform продовжує готувати огляд значущих новин, що стосуються українського війська. Минулий тиждень відзначився важливими кроками щодо перебігу оборонної реформи в ЗСУ, а також деякими змінами в законодавстві стосовно соціального захисту військовослужбовців.

Як і куди рухатиметься оборонна реформа у 2020 році

19 грудня в Міністерстві оборони презентовано 11 пріоритетних напрямків реформи оборонного відомства та Збройних Сил: стратегія оборони, безпека Чорноморського регіону, впровадження стандартів НАТО, озброєння та інноваційні технології, розбудова інфраструктури, професіоналізація і соціальний захист, забезпечення житлом, реформа оборонних закупівель, електронний документообіг, система територіальної оборони, запобігання, виявлення і протидія корупції.

Що означають ці 11 напрямків? Перш за все те, що ми чітко виокремили ті питання, на які слід зосередити основні зусилля. Тепер триватиме розробка дорожніх карт, відповідних планів, згідно з якими продовжуватиметься реалізація оборонної реформи. Але – з постійним інформуванням громадськості, державних органів та щомісячними звітами куди йдемо, яких цілей досягаємо. Вже завтра, 24 грудня, в МОУ відбудеться брифінг щодо реформи оборонних закупівель.

ЗСУ отримають летальну зброю завдяки $300 мільйонам допомоги США

Ініціатива, розпочата менше трьох місяців тому, стала реальністю. Як і Нижня Палата, Сенат США підтримав надання Україні 300 мільйонів доларів для фінансування оборони та безпеки. Це плюс 50 млн до попередньо запланованих. Бюджет включає і можливість отримати летальну зброю, прибережні оборонні ракетні комплекси та протикорабельні ракети.

За 2019 рік викрито 17 агентів і локалізовано 67 спроб заволодіння воєнними секретами

Військова контррозвідка СБУ проводить комплексні заходи з протидії розвідувально-підривній діяльності іноземних спецслужб. У 2019 році за матеріалами військової контррозвідки:

  • викрито 115 учасників незаконних збройних формувань проросійських терористів та їхніх поплічників. До різних термінів ув`язнення засуджено 12 бойовиків.
  • зафіксовано 67 фактів спрямування представників 14 іноземних держав до інформації з обмеженим доступом;
  • видворено 21 іноземця;
  • припинено злочинну діяльність 17 агентів спецслужб іноземних держав, серед яких − діючі та колишні військовослужбовці ЗСУ.
  • викриті спроби вербування спецслужбами РФ військовослужбовців-секретоносіїв ЗСУ для отримання розвідувальної інформації в оборонній сфері.
  • СБУ запобігла підготовці російськими спецслужбами терористичного акту на одному з арсеналів ЗСУ, де зберігаються стратегічні запаси новітніх ракет і боєприпасів.
  • Викриті спроби вербування представниками російських спецслужб та підконтрольних їм так званих МГБ Д/ЛНР українських військових через соціальні мережі.

Зміни в законодавстві

Парламент вніс зміни до Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Тепер до статті 6 (щодо забезпечення прав військовослужбовців Військово-Морських Сил та Повітряних Сил Збройних Сил України на отримання статусу учасника бойових дій) внесені зміни, згідно з якими до учасників бойових дій віднесено членів екіпажів кораблів, катерів, суден забезпечення, літаків та вертольотів, інших осіб, які перебуваючи на борту кораблів, катерів, суден забезпечення, літаків (вертольотів) Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України та Національної гвардії України, захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь у виконанні бойових (службових) завдань в умовах безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з військовими формуваннями інших держав і незаконними збройними формуваннями.

Також внесено зміни до статті 13 цього ж Закону щодо посилення соціального захисту окремих категорій осіб з інвалідністю. Статтю доповнено положенням про надання деяким категоріям осіб з інвалідністю (зокрема, тим, що стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, за умови, що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів) права на одержання безоплатної медичної допомоги в закладах охорони здоров’я Міністерства оборони України, інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями.

Читайте нас в Telegram
Володимир Зеленський обговорив з прем’єркою Данії розширення тренувальних місій для українських пілотів

Володимир Зеленський обговорив з прем’єркою Данії розширення тренувальних місій для українських пілотів

Президент Володимир Зеленський на зустрічі з прем’єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен обговорив реалізацію угоди про безпекове співробітництво.

Ето всьо, ето наша бєда, нікому она не нужна — ГУР перехоплення

Ето всьо, ето наша бєда, нікому она не нужна — ГУР перехоплення

Перехоплена розмова цивільних з грайворонського напрямку про байдужість влади і народу рф до подій на бєлгородщині.

Рада визначила порядок поховання на Національному військовому кладовищі

Рада визначила порядок поховання на Національному військовому кладовищі

Верховна Рада 18 липня проголосувала за внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення здійснення військового поховального ритуалу під час почесного поховання на Національному військовому меморіальному кладовищі (№11271).

Велика Британія розширила санкції проти росії

Велика Британія розширила санкції проти росії

Велика Британія розширили російський санкційний список, додавши 11 танкерів, які пов'язані з перевезенням нафти або нафтопродуктів з рф до третіх країн.

Населення окупованих територій примушують брати книжечки з двоголовою куркою

Населення окупованих територій примушують брати книжечки з двоголовою куркою

Окупанти змушують населення на тимчасово окупованих територіях отримувати російські паспорти та конфісковують майно цивільних. 

Підірвалися на міні, доба в оточенні, врятував дрон — історія танкістів-десантників

Підірвалися на міні, доба в оточенні, врятував дрон — історія танкістів-десантників

Екіпаж танку 95 бригади ДШВ був врятований завдяки цілій операції з залученням дрона.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Військова служба в Збройних Силах України

від 21000 до 120000 грн

Одеса, Одеська область

Уповноважена особа з закупівель

від 21000 до 51000 грн

Полтава, Полтавська область

Бухгалтер, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Старший сапер

від 20100 до 120100 грн

Дніпро

128 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ

Укладач парашутів, військовослужбовець

від 23000 до 28000 грн

Васильків

Військова частина А1789

Військовослужбовець (Збройні Сили України) у Заліщики

від 20000 до 75000 грн

Черкаси

4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )