ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Перший заступник секретаря РНБОУ Михайло Коваль: «Вікових цензів у територіальній обороні не існуватиме»

Інтерв`ю Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 20 Грудня 2019, 11:56

Нещодавно у Раді національної безпеки і оборони відбулась міжвідомча нарада з питань оборони України. Серед іншого обговорювалось питання вдосконалення системи територіальної оборони держави. Зокрема секретар РНБОУ Олексій Данілов наголосив на необхідності вироблення єдиних підходів до розробки її архітектури. І акцентував на прискоренні підготовки відповідного законопроєкту з урахуванням особливостей адміністративно-територіальної реформи, яку заплановано реалізувати у державі.

За результатами наради Олексій Данілов доручив своєму першому заступнику генерал-полковнику Михайлу Ковалю, якого відповідно до рішення РНБОУ від 7 грудня визначено відповідальним за вдосконалення системи територіальної оборони країни, активізувати роботу в цьому напрямі.

Під час перебування Михайла Коваля у Львові, журналісти АрміяІnform поцікавились, як іде ця робота, і що очікувати нового в територіальній обороні країни.

У Києві, можливо, буде дві бригади тероборони

— Михайле Володимировичу, чи є чітка концепція територіальної оборони держави?

— У нас визначені чіткі терміни на подачу відповідного рішення. Зараз проводитимемо планування. Але кістяк нашого рішення, що робитимемо у перспективі — вже опрацьовано. Гарантую, що ми матимемо потужну територіальну оборону, куди ввійдуть усі верстви населення. Вона повністю забезпечить спокій держави у цьому напрямку, починаючи від маленького населеного пункту — села, закінчуючи промисловим мегаполісом.

— Чи можна вже говорити про певну структуру, яка планується?

— Поки не говоритиму про це. Бо цю структуру насамперед має затвердити Верховний головнокомандувач Збройних Сил України. Але ви побачите, що вона не буде громіздкою, і стане дуже патріотичною.

— Наразі жартома говорять, що всю бригаду тероборони можна зібрати в одному кабінеті. Чи стане вона реально потужною, чи спиратиметься на місцеві ресурси?

— Обов’язково. Ми врахуємо все, зокрема випускні курси військових ліцеїв і територіальні громади, які утримуватимуть підрозділи тероборони. Ці питання вже продумані. Ми пропонуватимемо розглядати всі ці документи вищому керівництву і після того — подавати до Верховної Ради України, щоб депутати ухвалили їх як законодавчі акти.

— Планувалося, що у кожній області буде мінімум по одній бригаді тероборони. Чи змінилися ці плани?

— У такому місті, як Київ, буде навіть дві бригади. Все залежатиме, яка це область. Адже у нас різні регіони: є аграрні, а є індустріальні, з великим економічним потенціалом, більшою щільністю населення, кількістю підприємств, небезпечних об’єктів. Тому там, звісно, слід робити потужнішу організацію. Ще раз зауважу: зараз ці питання опрацьовуємо. Гадаю, що за місяць-півтора я зможу докладно розповісти про ці й інші моменти.

Система буде потужною у всіх аспектах

— Чи враховуєте досвід наших партнерів із країн-членів НАТО в удосконаленні системи тероборони?

— Безумовно. Скажу, що ми тут щільно співпрацюємо з литовськими територіалами, врахували їхніх стрільців, і загалом досвід територіальної оборони литовців. Це дуже хороший досвід. Тим паче, литовська сторона надала своє бачення перспективи. У поляків теж бригадна конструкція і у Варшаві засновуватимуть дві бригади. Естонія поділилася власною специфікою. Але найбільше — Литва. Наші литовські побратими дали всю структуру тероборони і ми багато раціонального звідти взяли для себе.

— В Україні є багато офіцерів і сержантів, які звільнилися у запас, прийшли з війни й мають багатий бойовий досвід. Чи врахують їхні можливості й навички у цій системі?

— Обов’язково. Ба більше, територіальна оборона спиратиметься і включатиме в себе юнаків і дівчат віком від 16 років, людей похилого віку. Дуже похилого. Вікових цензів фактично не існуватиме. Ми це продумуємо. І форму одягу, і навіть клятву бійця тероборони. Вона відрізнятиметься від військової присяги, бо люди, досягнувши повноліття, вже прийматимуть цю присягу і виконуватимуть завдання у системі тероборони держави.

— Держава стимулюватиме таких людей?

— Безперечно. І дуже сильно піднімемо патріотичне виховання, зокрема молоді. Юнацький максималізм обов’язково слід використовувати і робити з молоді майбутніх керівників держави по всіх напрямках.

— А щодо забезпечення підрозділів тероборони озброєнням і військовою технікою, які тут пріоритети?

— Поки не розкриватиму цього, але робота в цьому напрямку теж іде. Система територіальної оборони України буде дуже потужною у всіх аспектах. Докладніше про все розповім дещо пізніше.

— Дякуємо за розмову.

Бесіду вели Олександр Поронюк та Віталій Стечишин

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Викрито в’язня, який видурював гроші в родичів військовополонених та зниклих безвісти

Викрито в’язня, який видурював гроші в родичів військовополонених та зниклих безвісти

СБУ затримала в’язня однієї з тюрем Житомира, який виманював гроші в родичів українських військових, обіцяючи повернути полонених або зниклих безвісти на фронті воїнів.

Президент України підписав закон про демобілізацію строковиків

Президент України підписав закон про демобілізацію строковиків

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про демобілізацію строковиків із відстрочкою від мобілізації на 12 місяців.

Держспецзв’язку попереджає військових про нову кібератаку: розсилають документ під виглядом звіту

Держспецзв’язку попереджає військових про нову кібератаку: розсилають документ під виглядом звіту

В Україні зафіксували нову кібератаку, спрямовану на представників Сил оборони України. Зловмисники намагалися вразити комп’ютери військових шкідливим програмним забезпеченням.

«Агенція оборонних закупівель» уклала перший прямий контракт зі шведським виробником

«Агенція оборонних закупівель» уклала перший прямий контракт зі шведським виробником

«Агенція оборонних закупівель» Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона.

Прем’єр Естонії: Обіцяна Україні зброя має швидко потрапити на фронт

Прем’єр Естонії: Обіцяна Україні зброя має швидко потрапити на фронт

Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас закликала західних партнерів швидко надати Україні всю необхідну зброю для протистояння російській агресії.

У Міноборони розповіли, як навчають працівників ТЦК та СП

У Міноборони розповіли, як навчають працівників ТЦК та СП

Сьогодні розпочалося навчання працівників ТЦК та СП Хмельницької та Львівської областей за програмою «Особливості супроводу військовослужбовців та їхніх родин».

Захищаємо світ

00
00
00