Ця траса має стратегічне значення, оскільки є важливою логістичною артерією для українських військ у цьому регіоні. Крім того, ворог активізувався…
Спеціальна представниця Генерального секретаря НАТО у справах жінок, миру та безпеки Клер Хатчінсон приїхала до Інституту Військово-Морських Сил Національного Університету «Одеська Морська Академія». Метою візиту стало бажання глибше ознайомити курсантів із поняттям «гендер» та «гендерна політика».
Із 2019 року Інститут Військово-Морських Сил запрошує на навчання не тільки хлопців, але і дівчат. Цього навчального року разом із хлопцями в одному строю стоїть дівчина, яка навчається за спеціальністю озброєння та військова техніка.
Присутні курсанти інституту та ліцеїсти Військово-морського ліцею імені віце-адмірала Володимира Безкоровайного не приховували захоплення від лекції і жваво брали участь в обговоренні. Впродовж бесіди піднімались питання про гендерні стереотипи, рівність прав між чоловіками та жінками, інклюзивність та перспективи впровадження гендерної політики у війську. Тішив й той факт, що присутні курсанти з зацікавленістю розповідали про своє бачення гендерної рівності. У висновку — українським військовим ще треба змінювати свій менталітет щодо ролі жінок у армії і їхніх можливостей обіймати певні посади.
Представниця НАТО Клер Хатчінсон під час лекції акцентувала увагу на рівності можливостей, перспектив та просуванні по військовій службі жінок у Збройних Силах України.
− Ми не віримо, що якась робота може бути призначена для жінок, а якась ні. У країнах- членах Альянсу на керівних посадах знаходяться жінки, не тому що це гарно, а перш за все, тому що це усунення перешкод на шляху до глибинної участі жінок у справі підтримання миру та безпеки, − наголосила пані Хатчінсон. − Гендерна рівність займає центральне місце у системі прав людини та серед цінностей Організації Об’єднаних Націй. Всі ми різні: стиль, характер, робота та сім’я, але базується це все не на статевій приналежності, адже всі ми рівні.
Наприкінці представниця НАТО підкреслила, що гендерна рівність — це, насамперед, можливість та право вибору. І чоловіки, і жінки повинні мати змогу робити все однаково. Армія повинна мати у своєму складі не менше 50 відсотків жінок, бо на планеті понад 50 відсотків населення — жінки. Але не все так швидко робиться і для українських військовослужбовців ще потрібен час, щоб перейти на гендерні стандарти, які діють в країнах НАТО.
@armyinformcomua
У ніч на п’ятницю, 18 квітня, росіяни атакували Україну шістьма крилатими та балістичними ракетами та 37 ударними безпілотниками.
Працівники Державного бюро розслідувань за сприяння керівництва Міноборони повідомили про підозру чинному офіцеру одного з Центрів Міністерства оборони України, який організував схему незаконного бронювання військовозобов’язаних.
Аеророзвідники підрозділу Hydra 137 батальйону морської піхоти зафіксували видовищне закінчення ворожого штурму.
На Новопавлівському напрямку ситуація в зоні відповідальності 141 окремої механізованої бригади залишається напруженою. Противник пробує тиснути, використовувати здебільшого тактику малих піхотних груп. По традиції, не шкодує своїх солдатів.
Бригада «Помста» продовжує нищити FPV-дронами російських штурмовиків, не даючи їм накопичуватися на Краматорському напрямку.
Станом на 8:30 відомо про понад 60 постраждалих від ранкового обстрілу Харкова російськими ракетами.
Ця траса має стратегічне значення, оскільки є важливою логістичною артерією для українських військ у цьому регіоні. Крім того, ворог активізувався…