Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник. Підтверджена інформація, що в Криму розгорнуть комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць — На сьогоднішній день стоїть питання,…
Упродовж цього року за пільговими путівками в санаторіях Міністерства оборони України оздоровились понад 12 тисяч громадян, з них майже 4,5 тисячі військовослужбовців. Про це на брифінгу в АрміяInform повідомив начальник Головного військово-медичного управління Збройних Сил генерал-майор медичної служби Ігор Хоменко. За словами Ігоря Петровича, медичну та медико-психологічну реабілітацію пройшли 3 тисячі військових, з яких майже половина – учасники бойових дій. Загалом, пільгові путівки передбачені в межах бюджетних асигнувань на відповідний рік. У середньому пільговими категоріями осіб санаторно-курортні заклади завантажені на 75-80 %.
Крім того, близько 30 % наданих путівок повертають нереалізованими через прив’язку пільги для військовослужбовців та членів їхніх сімей (оплата 25 % та 50 % вартості путівки відповідно) до прожиткового мінімуму. Тому у 2019 році тільки 21 військовослужбовець, без статусу УБД, отримав змогу скористатися санаторно-курортним лікуванням з оплатою 25 % вартості путівки.
У бесіді з гостем АрміяInform піднято тему недостатнього сервісу у військових оздоровницях. Відомо, що чимало курортників достроково завершують перебування в санаторіях саме через брак комфортних умов. Ігор Петрович зауважив, що ця проблема теж непокоїть керівництво медслужби.
– Ми дійшли висновку, що в розподіленні тих невеликих коштів, які виділяють нам на удосконалення курортно-санаторного лікування, потрібно визначати пріоритетні цілі, – зазначив Ігор Хоменко. – Всі, хто мав змогу в останні 10 років відпочивати в Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький», спостерігали сумну картину з корпусом-довгобудом. Так ось, наступного року хочемо його добудувати. Санаторій отримає ще 200 ліжко-місць. Цей об’єкт занесено в план на наступний рік. Ще за рік плануємо зводити в «Трускавецькому» спортивно-реабілітаційний центр з плавальним басейном. Потім візьмемось за капітальну реконструкцію Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Одеський». За ним черга дійде й до «Хмільника».
Нагадаємо, що для забезпечення санаторно-курортного лікування та медичної реабілітації військовослужбовців, ветеранів військової служби, ветеранів війни та членів їхніх сімей у системі оборонного відомства функціонують п’ять санаторно-курортних закладів та 2 санаторні відділення.
Збільшення кількості полонених відбувається поволі — такої масової здачі в полон, як нещодавно у Курській області рф, на Харківщині немає. Однак полонених потроху більшає.
На Запоріжжі та Херсонщині російські окупанти цілеспрямовано обстрілюють об’єкти цивільної інфраструктури та місцевих мешканців просто тому, що фізично спроможні це зробити.
В районі населених пунктів Глибоке та Липці на півночі Харківської області для російських окупантів склалась катастрофічна ситуація внаслідок надзвичайно високої активності українських дронарів.
У Міністерстві оборони України розробляють функціонал, який допоможе автоматизувати процес вручення повісток.
Бійці Краматорського прикордонного загону показали роботу своїх пілотів коптера «Vampire», який росіяни (хто вижив) прозвали «Бабою Ягою».
Дуже потужна ворожа пропаганда і страх зазнати суспільного осуду, наруги й глуму після повернення до росії — головні причини того, що російські солдати нечасто здаються в полон. Про жодну хоробрість не йдеться — лише обман, залякування та примус.
Захищаємо світ
від 21000 до 51000 грн
Степанівка, Сумська область
Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник. Підтверджена інформація, що в Криму розгорнуть комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць — На сьогоднішній день стоїть питання,…