ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Міноборони створять групу військових і цивільних юристів для вивчення випадків порушень прав військових

Прочитаєте за: 2 хв. 13 Грудня 2019, 14:03 4

У рамках Всеукраїнського тижня права АрміяInform поцікавилась у військових юристів, з якими проблемними питаннями найчастіше звертаються захисники та члени їхніх родин під час правових консультацій і де наразі можна отримати кваліфіковану правову допомогу.

– Найпопулярнішими питаннями є: проходження військової служби за контрактом і забезпечення законності, правопорядку та зміцнення військової дисципліни; реалізація передбачених законодавством пільг та гарантій для військовослужбовців – учасників АТО/ООС і членів їхніх сімей, а також реалізації відповідних рішень Уряду щодо забезпечення й підтримки зазначеної категорії, − розповідає заступник начальника відділу організації правової роботи Юридичного департаменту Міноборони полковник юстиції Євген Сологуб. − Чимало запитань виникає під час порядку надання статусу учасника бойових дій, призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності. Ну і звичайно − весь комплекс питань соцзахисту військових та працівників. А саме: впорядкування кредитних виплат; надання відпусток військовикам в особливий період; виплати пенсій військовослужбовцям, призваним під час мобілізації на особливий період; збереження робочих місць та середньомісячного заробітку за військовозобов’язаними, призваних  під час мобілізації на особливий період; забезпечення будівництва (реконструкції) житла; медичне забезпечення військових та реабілітація учасників бойових дій.

Для забезпечення оперативного і кваліфікованого надання роз’яснень з питань застосування законодавства в Юридичному департаменті МО України працює телефонний номер «гарячої лінії» (044) 454 – 40 – 37.

У кожному гарнізоні ЗСУ створено військово-юридичні консультації. Для розгляду звернень громадян безпосередньо на місцях їхнього проживання, проходження військової служби, Міноборони організувало роботу 13 регіональних громадських приймалень Міністра оборони України у Вінниці, Дніпрі, Житомирі, Києві, Маріуполі, Львові, Одесі, Полтаві, Рівному, Ужгороді, Харкові, Херсоні, Чернігові. Наразі триває робота над створенням групи як військових, так і цивільних юристів, яка займатиметься вивченням випадків порушень прав військових. Це буде окремий, самодостатній і абсолютно незалежний орган, що надаватиме консультації й належно реагуватиме. Цей проєкт у пілотному режимі запустять найближчим часом.

Читайте нас в Telegram
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
Новини, Соціальний захист