Під час засідання дев’ятого східного економічного форуму 5 вересня він знову змінив мету війни проти України й заявив, що головним завданням «сво» залишається…
Армія Швейцарії стала стартовим замовником бойових розвідувальних машин Eagle 6×6 виробництва корпорація General Dynamics.
Нова машина являє собою трьохосний варіант вироблених General Dynamics European Land Systems-Mowag (місцеве відділення корпорації) броньованих машин EagleV із колісною формулою 4×4 із посиленим протимінним захистом.
Параметри контракту поки що не повідомляються, поставки нових машин для швейцарської армії будуть проведені з 2023 по 2025 роки.
БРМ на основі Eagle 6×6 будуть оснащені розвідувальним комплексом TASYS, що включає розвідувальне обладнання на щоглі й обладнання обробки даних. Також машини будуть оснащені дистанційно керованим бойовим модулем (ймовірно Kongsberg Protector M151 з 12,7-мм кулеметом).
Повна бойова маса машини Eagle 6×6 становить 15 тонн, максимальна місткість 14 осіб. Довжина 7 м. Машина оснащена 6-циліндровим дизельним двигуном Cummins ISB6.7 E3 об’ємом 6,7 літра з потужністю 285 к.с., поєднаним із 5-ступінчастою автоматичною коробкою передач Allison 2500 SP. Швидкість по шосе до 110 км/год., запас ходу до 700 км.
Міноборони Чехії підписало контракт на поставку 8 радіолокаційних станції EL/M-2084 MMR (multi-mission radar) компанії ELTA (зі складу Israel Aerospace Industries). Вартість контракту $ 125 млн. Постачання пройде в 2021-2023 рр., при цьому 70% робіт вартості контракту виконуватимуть в Ізраїлі, а 30% у Чехії, де будуть випускатися приймально-передавальні модулі РЛС. Крім того, чеські фірми будуть виробляти допоміжні елементи системи — вантажівки і маскувальні сітки, а також виконувати збірку, інтеграцію, тестування і подальше технічне обслуговування РЛС.
Закупівля EL/M-2084 здійснюється в рамках програми мобільних РЛС ППО (MADR — Mobile Air Defense Radar), на заміну застарілих РЛС радянського виробництва, закуплених у СРСР до 1991 р. Ця програма є однією з центральних щодо модернізації ЗС Чехії. РЛС будуть повністю інтегровані в системи ППО та управління і контролю НАТО.
EL/M-2084 — сімейство РЛС S-діапазону з активною фазованою антенною решіткою. Використовується для задач ППО та засікання позицій артилерії противника. Може поставлятися в різних конфігураціях.
Можливості РЛС:
7 грудня 2019 року на авіабазі під Белградом у присутності президента Сербії Олександра Вучича пройшла офіційна презентація нових вертольотів для ВВС і ППО Сербії. Були продемонстровані отримані з Росії чотири бойові вертольоти Мі-35М і п’ять військово-транспортних вертольотів Мі-17В-5, а також п’ять легких вертольотів європейського виробництва Airbus Helicopter H145M.
Чотири H145M для ВПС Сербії мають бути оснащені комплексом озброєння Airbus HForce, що включає нашоломний приціл і можливість застосування 12,7-мм кулеметів, 20-мм гармат, 70-мм некерованих і коректованих ракет, і, потенційно, керованих ракет класу «повітря-поверхня» і «повітря-повітря».
Держкорпорація «Ростех» відкрила на базі «ОДК-Сатурн» (Рибінськ, Ярославська область) найбільший в Росії центр із виготовлення лопаток турбін для авіаційних, морських і промислових двигунів. Планується, що нове виробництво дозволить щорічно випускати компоненти для більш ніж 2 тисяч російських і зарубіжних авіадвигунів. Обсяг інвестицій в проєкт перевищив 3 млрд рублів.
За планами, вже у 2020 році підприємство подвоїть обсяги виробництва до 280 тисяч лопаток в рік, а до 2024 року продуктивність повинна вирости в сім разів — на його потужностях планується випускати близько 900 тисяч одиниць продукції, також для закордонних партнерів.
Новітній американський авіаносець USS John F.Kennedy (CVN 79) — офіційно спущений на воду і пройшов церемонію хрещення на підприємстві Newport News Shipbuilding в місті Ньюпорт-Ньюс (штат Вірджинія), що є єдиним виробником атомних суперавіаносців американського флоту та одним із двох виробників атомних підводних човнів у країні. Хрещеною матір’ю корабля стала дочка президента США Джона Кеннеді, Керолайн Кеннеді.
Процедуру спуску корабля на воду на верфі почали ще 30 жовтня, почавши заповнювати водою сухий док із авіаносцем. Потім корабель перевели на іншу сторону верфі, де він очікував церемонії хрещення. Тепер авіаносець буде добудовуватися на плаву.
Авіаносець John F.Kennedy є другим у серії з десяти кораблів типу Gerald R.Ford. Нові атомні авіаносці повинні замінити у Військово-морських силах США кораблі типу Nimitz, які знаходяться в експлуатації з 1975 року. Передача його флоту планується на 2022 рік, а введення в експлуатацію на 2024 рік.
Нові авіаносці мають довжину 337 м, максимальну ширину 78 м, водотоннажність близько 100 000 тонн. Згідно з заявленими характеристиками, можуть нести авіакрило чисельністю до 90 літаків і вертольотів. На них планується розміщувати літаки F-35, F/A-18E/F Super Hornet, EA-18G Growler, а також вертольоти MH-60R/S.
Міністерство збройних сил Франції видало контракт на будівництво для французького флоту шести патрульних кораблів за програмою POM (Рatrouilleurs Оutre-Мer) для використання на заморських територіях Франції. Контракт на їхнє будівництво за власним проєктом отримала французька суднобудівна компанія Socarenam. Здача всіх шести кораблів має бути проведена з 2022 по 2025 роки.
Програмою РОМ передбачається споруда шести патрульних кораблів, два з яких будуть постійно базуватися в Новій Каледонії на базі в Нумеа, ще два на острові Реюньйон і один у Французькій Полінезії (Папеете, Таїті).
У складі французького флоту нові зразки мають замінити застарілі кораблі, що використовуються зараз на цих острівних територіях — чотири малі патрульні кораблі проєкту Р-400 і патрульні кораблі Р-675 Arago (переобладнане гідрографічне судно) і Р-701 Le Malin (переобладнаний траулер).
Кораблі типу РОМ матимуть довжину 70 м, осадку 3,8 м і швидкість повного ходу 22 вуз., Будуть оснащені вертолітним майданчиком і БЛА літакового типу Aliaca виробництва Airbus/Survey.
Нові кораблі фактично є збільшеним варіантом трьох побудованих Socarenam в 2017-2019 роках для французького флоту 61-метрових патрульних кораблів типу PAG (Patrouilleur Antilles Guyane) типу La Confiance для базування у Французькій Гвіані й на Французьких Антильських островах.
Корпорація Lockheed Martin 10 грудня 2019 року на американському ракетному полігоні Вайт-Сандс (Нью-Мексико) зробила перше випробування свого варіанта перспективної оперативно-тактичної ракети за програмою Precision Strike Missile (PrSM), що створюється в інтересах армії США.
Під час випробування дослідний зразок ракети успішно був запущений з пускової установки М142 ракетної системи HIMARS і пролетів близько 240 км до району цілі.
Програма PrSM здійснюється армією США з березня 2017 року з метою створення високоточної оперативно-тактичної ракети нового покоління для заміни існуючого сімейства оперативно-тактичних ракет Lockheed Martin MGM-140 ATACMS. Подібно до ATACMS, ракета PrSM повинна запускатися зі стандартних пускових установок американських ракетних систем М270А1 MLRS і М142 HIMARS, але, на відміну від ATACMS, на пускових установках буде збільшена кількість ракет.
Для нової ракети спочатку офіційно заявлялася максимальна дальність 499 км, однак фактично розробка одразу велася з урахуванням можливого виходу США з договору по РСМД (ракет середньої та малої дальності), і зараз відомо, що фактична дальність ракети може скласти не менше 550 км, з реальним досягненням дальності в 700-750 км.
Створення PrSM ведеться на конкурсній основі корпораціями Lockheed Martin і Raytheon на основі контрактів вартістю близько $116 млн кожен, виданих армією США в червні 2017 року. Армія США передбачає зробити вибір зразка за програмою до кінця 2020 року і почати серійне виробництво обраного зразка вже у 2023 році з досягненням бойової готовності у 2025 році, а також в 2025 році почати отримання модифікованих варіантів ракети з можливістю ураження рухомих морських цілей і наземних систем ППО.
Китай домігся чималих успіхів у розробці повітряних безпілотних систем. «Шпигунські» знімки, опубліковані на порталі Weibo, в черговий раз це підтверджують.
На знімку продемонстровані всі відомі серійні машини, які використовуються в армії КНР, а саме: найбільший БПЛА двофюзеляжний Shendiao («Шеньдяо), апарати із замкнутим контуром крила WZ-7, раніше відомі як Xianglong («Сянлун»), ударні БПЛА GJ-1, GJ-2, реактивний ударний БПЛА GJ-11, що раніше демонструвався під час параду до 70-ї річниці заснування КНР, реактивний БПЛА WZ-8 та інші.
Безпілотники були зняті на авіабазі ВПС НВАК Малань (Ушшактал), розташованої в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі КНР. Ймовірно, настільки масштабна презентація безпілотників була підготована для показу керівництву країни.
Міноборони Австралії замовило у компанії General Atomics Aeronautical Systems новітню версію американських ударних безпілотників MQ-9B SkyGuardian.
Контракт підписаний у рамках програми «Project Air 7003 Phase 1». Сторони не розкривають деталей угоди, проте раніше повідомлялося, що для ВПС країни буде закуплено 12-16 дронів класу MALE (Medium Altitude Long Endurance — середньовисотні БЛА великої тривалості польоту — понад 500 км (1000-1500 кг), а вартість операції оцінювалася в межах $ 0,75-1,5 млрд. Поставка перших дронів запланована на початок 2020 років.
Від базової версії MQ-9 Reaper модель MQ-9B SkyGuardian відрізняється посиленою конструкцією, подовженим крилом, а також підвищеним захистом від зовнішніх пошкоджень. Крім того, нові безпілотники мають збільшений час польоту (з 27 до 40 годин) і оснащені дев’ятьма точками для підвіски озброєння, на відміну від шести у базовій версій.
Іранський Військово-морський флот незабаром може отримати на озброєння новий ударний безпілотний літальний апарат.
У місті Конарак на південному сході Ірану нещодавно пройшла презентація нового іранського безпілотника, який отримав назву Simorgh (Сімург), розробленого для ВМС країни. На церемонії був присутній командувач ВМС Ірану контрадмірал Хоссейн Ханзади.
Безпілотник може застосовуватися як розвідувальний, ударний або тактичний і розроблений на базі іранського ударного БПЛА моделі Shahed-129, який серійно виробляється з 2013 року.
Заявлена дальність польоту — до 1500 км, тривалість перебування в повітрі — до 24 годин, практична стеля за одними даними до 7,5 км, за іншими до 5 км. Про склад озброєння і розвідувальної апаратури відомостей немає.
Згідно з турецьким урядовим документом «Стратегічний план на 2019–2023 роки», який опублікувало Управління оборонної промисловості (SSB), Туреччина планує збільшити свій оборонний і аерокосмічний експорт з $2 млрд до $10,2 млрд, а річний дохід оборонної та аерокосмічної промисловості з $6,7 млрд до $26,9 млрд до 2023 року.
Також згідно з планом до 2023 року турецька національна промисловість повинна буде задовольняти 75% військових потреб, якщо порівняти з 65 відсотками у 2018 році.
Для досягнення цих амбітних цілей уряд Туреччини планує реструктурувати свою систему стимулювання експорту. Крім того, Туреччина запустить міжурядову схему продажів, у той час як SSB відкриє агентства з просування оборонного експорту в 20 країнах.
Інші важливі цілі, викладені в документі, включають перехід на нову модель закупівель, розстановку пріоритетів програм, які мінімізують залежність від систем іноземного виробництва і підтримку виробів, які зміцнюють спроможність Туреччини конкурувати на ринках високих технологій на міжнародному рівні.
З моменту приходу до влади в 2002 році президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган різко збільшив частку національної промисловості в оборонних закупівлях. Політика уряду відмовитися від закупівель готових виробів за кордоном і звертати більше уваги на національні розробки і виробництво породили безліч національних оборонних програм, включаючи безпілотні літальні апарати, бойові кораблі, броньовані машини, вертольоти, навчальні літаки, основний танк нового покоління та амбітну програму зі створення винищувача.
США із запасів американської армії подарували Хорватії 84 бойові машини піхоти M2A2 «Bradley» в модифікації ODS (Operation «Desert Storm» — «Буря в пустелі»).
Вартість бойових машин оцінюють у $84 млн.
60 бойових машин піхоти надійдуть на озброєння механізованого батальйону, решту — 24 «Бредлі» використовуватимуть як ремонтний фонд. БМП буде ремонтувати та модернізувати хорватська компанія Djuro Djakovic Special Vehicles у партнерстві з корпорацією ВАЕ Systems.
На проведення ремонту та часткову модернізацію 60 бойових машин США виділять допомогу в розмірі 25 млн дол. у рамках програми European Recapitalization Incentive Program (ERIP), спрямованої на заміну в країнах Східної і Південної Європи радянського більш сучасними зразками американського виробництва. Витрати Хорватії міністр оборони Дамір Крcтичевич оцінив у 2-3 млн дол.
Хорватія стане другою країною, яка отримала БМП «Bradley». Раніше, у 2017 році, 32 БМП ODS M2А2 Bradley були передані армії Лівану.
10 грудня 2019 року в Портсмуті відбулася офіційна церемонія передачі Королівському флоту другого побудованого для нього авіаносця R09 Prince of Wales типу Queen Elizabeth. На кораблі було піднято британський військово-морський прапор. На церемонії були присутні принц Уельський Чарльз і герцогиня Корноуельска.
Фактично авіаносець ще перебуває на етапі випробувань, які триватимуть протягом 2020 року, а сам корабель досягне повної боєготовності тільки у 2023 році.
Створенням корабля займався альянс у складі компаній «BAE Systems», «Babcock» і «Thales». У процес проєктування і будівництва авіаносців класу Queen Elizabeth було залучено шість британських суднобудівних верфей. У програмі їх створення було задіяно більше 10 тис. осіб.
«Принц Уельський» — другий представник даного типу, і, на відміну від більшості великих авіаносців, він не оснащений катапультами і гальмівними тросами. Він розрахований на використання літаків скороченого зльоту і вертикальної посадки. Авіакрило, що базується на кораблі, буде складатися з винищувачів-бомбардувальників F-35B Lightning II та вертольотів Merlin для авіаційного комплексу радіолокаційного виявлення і наведення і протичовнової оборони. Конструкція корабля забезпечує розміщення до 250 морських піхотинців і можливість їх підтримки бойовими і транспортними вертольотами, включно до CH-47 Chinook.
Prince of Wales став найбільшим кораблем Королівського флоту в історії, оскільки з огляду на внесені до проєкту другого корабля змін і удосконалень, він має повну водотоннажність більше, ніж попередній Queen Elizabeth.
Будівництво головного корабля R08 Queen Elizabeth велося з 2009 року. Корабель був офіційно введений в дію ВМС Великобританії 7 грудня 2017 року. Досягнення боєготовності Queen Elizabeth заплановано на 2021 рік.
Військово-повітряні сили США 12 грудня 2019 року провели перше льотне випробування дослідного зразка неядерної балістичної ракети середньої дальності наземного базування з авіабази Ванденберг (штат Каліфорнія). Ракета була запущена з наземної випробувальної пускової установки, і, пролетівши понад 500 км, впала в заданому районі в Тихому океані.
ВВС США заявили, що «зібрані дані і висновки за результатами випробування послужать основою для розвитку майбутнього ракетного потенціалу середньої дальності. Об’єднана група уряду і промисловості розпочала роботу після того, як США призупинили свої зобов’язання за Договором про ракети середньої і малої дальності в лютому 2019 року».
Підготував Валерій Ворончук
Бійці 71 єгерської бригади ДШВ ЗСУ зірвали ворожу атаку на Покровському напрямку.
У СБУ викрили експосадовця Купʼянської міськради, який під час окупації міста займався питаннями «відбудови» цивільної інфраструктури.
За серпень окупанти використали на Півдні 200 боєприпасів з отруйними речовинами, за десять днів вересня — чотири десятки.
Повідомлено про підозру 39-річному заступнику начальника обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, 33-річному керівнику та 57-річному працівнику районного ТЦК.
Бійці дивізіону артилерійської розвідки «Команчі» 40 артилерійської бригади імені Великого князя Вітовта продемонстрували покарання нахабного росіянина.
Окупанти вкотре вдарили по місту з важкої вогнеметної системи ТОС-1А. У районі багатоповерхової міської забудови від початку доби триває боєзіткнення.
Захищаємо світ
від 21300 до 121200 грн
Сновськ, Чернігівська область
від 25000 до 125000 грн
Одеса, Одеська область
Під час засідання дев’ятого східного економічного форуму 5 вересня він знову змінив мету війни проти України й заявив, що головним завданням «сво» залишається…