ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Вінниці відкрили виставку документів часів Першого зимового походу армії УНР

Прочитаєте за: 2 хв. 12 Грудня 2019, 13:48 0
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У Державному архіві Вінницької області відкрилася виставка документів Першого зимового походу армії УНР. Про це повідомляє видання vinnitsaok.

Виставка розповідає про Перший зимовий похід армії УНР. Сто років тому вона пройшла північними районами області по територіях, окупованих більшовиками та денікінцями.

– Цей похід стартував 6 грудня 1919 року, а завершився в травні 2020 року на території сучасних Ямпільського та Могилів-Подільського районів. Саме на Вінниччині зустрілися дві українські армії та союзна армія Польщі. Тобто похід можна назвати успішним, – розповів кандидат історичних наук, головний спеціаліст відділу інформації Державного архіву Вінницької області Костянтин Завальнюк.

За словами науковця, в експозиції, яка являє собою два блоки, представлені, зокрема, спогади військових ватажків армії УНР, а також енциклопедичні та довідкові видання. Друга частина виставки – це оригінальні документи тих часів та метричні книги. Найцінніші ж експонати – документи, які розповідають про мешканців області – козаків, учасників Першого походу, чимало з яких загинули і поховані на території Ямпільського та Могилів-Подільського районів.

Нагадаємо, що Перший зимовий похід армії УНР тилами Червоної та Добровольчої армій під проводом Михайла Омеляновича-Павленка проходив із 6 грудня 1919 по 6 травня 1920 року. Його маршрут пролягав територіями нинішніх Житомирської, Київської, Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Вінницької областей. Загалом впродовж рейду вояки УНР пройшли 2500 км, провели понад 50 успішних боїв.

 

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram