ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Брати по крові» — міжнародний досвід військового донорства

Прочитаєте за: 3 хв. 11 Грудня 2019, 9:55

В Україні триває акція «Брати по крові», започаткована бійцями львівської бригади територіальної оборони у жовтні цього року, що за короткий проміжок часу набула всеукраїнського масштабу. В естафеті здачі крові взяли участь військові з різних бригад ТРО та військових комісаріатів військ оперативного командування «Захід» ЗС України. Нині естафету доброчинності підхопили військовослужбовці з ОК «Північ».

Варто зазначити, що ідея здачі крові військовими спільно з цивільними громадянами не нова і є поширеною у світі.

Наведемо кілька прикладів подібних марафонів.

Держава Ізраїль

На початку осені на території однієї з військових баз армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) солдати й пересічні громадяни впродовж доби здали понад 1500 порцій крові, побивши попередній рекорд майже вдвічі.

Благодійна акція стала можливою завдяки спільним зусиллям військових, представників Служби крові Маген Давид Адом (Служба швидкої медичної допомоги — МДА), органів місцевої влади і небайдужих громадян.

Імпровізований медичний центр відкрили на базі регіональної дивізії «Самарія», де у приміщенні їдальні представники Служби крові МДА розгорнули понад 80 місць для прийому-здачі крові. У заході взяли участь донори із ЦАХАЛу, місцевої поліції та представники Служби крові MДA. До благодійної акції долучились і старшокласники, студенти й мешканці Самарії.

Республіка Польща

Торік у Польщі стартував довгостроковий проєкт Сил Територіальної оборони KrwioObieg Terytorialsa (українською «Кровообіг територіалів» або «Кровообіг бійців Військ територіальної оборони»).

Основна мета заходу — популяризація здорового способу життя й організація системи екстреного збору крові у разі виникнення надзвичайних ситуацій, що потребують великої кількості донорської крові. Також організатори ставлять за мету налагодити співпрацю між службами й організаціями, що відповідають за збір і переливання крові.

Акції зі збору крові тривали по всій Польщі, зокрема на площах, стадіонах, ринках та в інших громадських місцях. Своєю кров’ю ділилися бійці Військ територіальної оборони, пожежники, представники поліції, почесні донори. Заходи відбувалися у форматі сімейних мініфестів, під час яких можна було дізнатися більше про види військової служби, військову техніку, спеціальні військові служби. Гості й учасники заходів могли прослухати лекції про користь донорства. Також охочі відвідали заняття з надання першої медичної допомоги.

До української акції «Брати по крові» долучились і військовослужбовці Інформаційного агентства АрміяInform та представники Командування Сухопутних військ ЗС України.

Закликаємо всіх долучатися до акції, адже здача крові — одна з найкращих справ, яку ви можете зробити для іншої людини!

Позаштатний кореспондент

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram