ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна проти Росії: Міжнародний кримінальний суд опублікував звіт

Прочитаєте за: 2 хв. 9 Грудня 2019, 12:36 3

Щорічний звіт щодо результатів попереднього розслідування подій в Україні, зокрема на окупованих територіях Автономної Республіки Крим та Донбасу, оприлюднив Офіс Прокурора Міжнародного кримінального суду (ОП КМС) у рамках 18-ї Асамблеї держав-учасниць Римського статуту.

Про це повідомляє пресслужба Генеральної прокуратури України.

У звіті зазначено, що наступного року ОП МКС продовжить аналізувати спроможність національної системи правосуддя України самостійно розслідувати відповідні злочини, щоб остаточно вирішити, які справи розслідуватиме МКС, а які — українські органи правопорядку.

Окрім цього, у документі надається певна оцінка подій, що відбувалися в Україні у 2013-2014 роках, доповнюється інформація, опублікована у щорічних звітах із 2015 року.

Так, наголошується, що територія Кримського півострова перебуває під контролем РФ із 18 березня 2014 року, коли було оголошено про приєднання Криму до її складу. І саме з цієї дати на події у Криму поширюється міжнародне гуманітарне право. А власне міжнародний збройний конфлікт у Криму триває з лютого 2014 року.

Також у звіті зазначається, що збройний конфлікт на Сході України розділяється на неміжнародний (триває з 30 квітня 2014 року) та міжнародний (триває щонайменші з 14 липня 2014 року). При цьому докази про загальний контроль РФ над незаконними збройними формуваннями «ДНР» і «ЛНР» як підтвердження наявності на Донбасі виключно міжнародного збройного конфлікту продовжують вивчатися.

Перед презентацією звіту у рамках 18-ї Асамблеї країн-учасниць Римського статуту відбулася зустріч заступника Генерального прокурора України Гюндуза Мамедова з Прокурором Міжнародного кримінального суду Фату Бенсудою, під час якої було обговорено хід розслідування злочинів, скоєних на тимчасово окупованих територіях.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook