ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

За бойові заслуги льотчики та моряки отримають статус учасників бойових дій

Прочитаєте за: < 1 хв. 7 Грудня 2019, 10:20 1

Військовослужбовцям Військово-Морських Сил та Повітряних Сил Збройних Сил України, котрі брали участь у збройних конфліктах, нададуть статус учасників бойових дій. Відповідний законопроєкт  ухвалила Верховна Рада України.

Про це йдеться на офіційному сайті Парламенту.

«Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону № 1197 «Про внесення змін до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (щодо забезпечення прав військовослужбовців Військово-морських сил та Повітряних сил Збройних Сил України на отримання статусу учасника бойових дій)», йдеться у повідомленні.

Документ пропонує віднести до учасників бойових дій членів екіпажів кораблів, катерів, суден забезпечення, літаків та вертольотів, інших осіб, які перебуваючи на борту кораблів, катерів, суден забезпечення, літаків (вертольотів) Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України та Національної гвардії України, захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та брали безпосередню участь у виконанні бойових (службових) завдань в умовах безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з військовими формуваннями інших держав і незаконними збройними формуваннями.

Законопроєкт також пропонує:

– поширити дію законопроєкту на правовідносини, які виникли з початку тимчасової окупації частини території України (20 лютого 2014 року);

– передбачити, що Порядок надання та позбавлення статусу учасника бойових дій зазначеній категорії осіб визначає Кабінет Міністрів України.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram