Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка підписав наказ про призначення Юрія Рудя начальником Департаменту нагляду в кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту. Про це поінформували в пресслужбі Генпрокуратури.
У Генпрокуратурі зазначили, що Департаменту передадуть понад 200 кримінальних проваджень.
«Мова йде про глобальні і резонансні злочини, зокрема, Іловайську та Дебальцевську трагедії, збиття літаку рейсу MH17, захоплення АР Крим, «справу моряків», а також факти розв’язання та ведення збройної агресії Росії, системного катування та вбивства полонених українських військових і цивільного населення», повідомили у пресслужбі.
Юрій Рудь раніше був начальником управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях Головної військової прокуратури. Він забезпечував організацію досудового розслідування та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях щодо розв‘язання та ведення агресивної війни проти України представниками влади і збройних сил РФ, порушення законів та звичаїв ведення війни, вчинення інших тяжких та особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки.
Департамент здійснюватиме процесуальне керівництво та нагляд за досудовим розслідуванням у вищевказаних провадженнях, які ведуть Служба безпеки України та Національна поліція.
Підготувала Тетяна Рубан, АрміяInform

