ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

З початку агресії РФ на Донбасі від мін загинули 300 цивільних осіб, 27 із них – діти

Прочитаєте за: 2 хв. 2 Грудня 2019, 15:22

Про це повідомили в Управлінні екологічної безпеки та протимінної діяльності Міністерства оборони України, відповідаючи на запит кореспондентів АрміяInform.

Як зазначили у відомстві, з початку бойових дій загальна кількість постраждалого цивільного населення від вибухонебезпечних предметів становить більше 1000 осіб, із них 300 загинуло (постраждало — 130 дітей, з них 27 загинуло).

Щоб зменшити цю сумну статистику на визволених територіях Донецької та Луганської областей для різних категорій населення, а також у різноманітних установах регулярно проводять заходи інформування про загрозу, яку становлять міни та ВНП. Для цього на постійній основі  залучають підрозділи Збройних Сил України, ДСНС та неурядових організацій.  Так, щодо інформування населення Донбасу, лише в період з 2014 по 2015 рік було охоплено більше 500 тисяч бенефіціарів.

Також нині в Інтернеті доступна інтерактивна карта забруднених ВНП території. Безпосередньо її створенням, а тепер і координацією між всіма відомствами займається Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міністерства оборони України.

Щомісячно всі оператори протимінної діяльності подають звіти про нетехнічне обстеження територій та проведені заходи з розмінування. Ці дані заносять в інтерактивну карту.

Загалом, за попередньою оцінкою, площа забруднених мінами та вибухонебезпечними залишками війни районів становить близько 7 тис. кв. км на підконтрольній території та орієнтовно 9 тис. кв. км на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

У критичному стані перебувають об’єкти інфраструктури, оскільки доступ до них часом неможливий через забруднення снарядами, які не вибухнули, та саморобними вибуховими пристроями.

В Управлінні екологічної безпеки та протимінної діяльності МО України зазначають, що за підрахунками ООН, один рік війни – це 10 років розмінування. Розмінування забруднених територій Донецької та Луганської областей за нинішніх темпів може тривати не одне десятиліття, це не враховуючи тимчасово окупованих територій. Зважаючи на ступінь забрудненості ВНП, необхідна для очищення території Донбасу сума може коливатись від 1 до 100 гривень за м2.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram