ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Вінниці у новому молодіжному центрі відкриють мілітарний гурток

2 Листопада 2019
У Вінниці у новому молодіжному центрі відкриють мілітарний  гурток

У Вінниці готують до відкриття новітній державний військово-патріотичний гурток для молоді. Розміщуватиметься він у Вінницькому обласному молодіжному центрі «Квадрат» та, як запевняють організатори, не матиме аналогів в Україні. Начальник відділу національно-патріотичного виховання Андрій Мельничук розповідає, що молодіжний центр створили менше року тому, але популярність у молоді він здобув досить швидко.

– Спочатку ми планували створити обласний центр військово-патріотичного виховання, – пригадує Андрій Мельничук. – Але після тривалих перемовин із обласною владою та задля економії бюджетних коштів, вирішили зробити масштабніше – молодіжний центр, а вже в ньому відділ національно-патріотичного виховання та в недалекому майбутньому мілітарний гурток.

Як тільки з обласного бюджету виділять кошти на його створення, почнуть закуповувати макети різноманітної зброї, яка є у війську. А поки складають програму навчання.

– На гуртку ми не лише викладатимемо військові дисципліни, а й розповідатимемо про службу в армії, – продовжує Андрій. – У дітей мала обізнаність про збройні сили і тому вони часто сприймають службу у війську, як страшилку. Тож будемо розвінчувати цей міф. До викладання залучатимемо діючих військових та ветеранів бойових дій. А хто, наприклад, краще розповість про Повітряні сили, як не представник цього виду. Льотчики, зв’язківці, планшетисти…

Окрім лекцій та практичних занять, організатори сподіваються і на екскурсії до військових частин, де молодь наочно побачить техніку та умови служби. Попри те, що гурток тільки на етапі створення, уже є перші бажаючі відвідувати його.

– Раніше ми не знали чи буде попит на такі заняття, адже саме слово «виховання» навіює у молоді смуток і непевність. Пригадайте себе в дитинстві, чи хотіли ви, щоб вас виховували? Тож нині працюємо над формами й змістом занять. Будемо робити їх цікавими, на кшталт занять у форматі квесту.

Втім, у молодіжному центрі працюють не тільки з дітьми. Тут немає якихось вікових обмежень.

– Якщо говорити про дорослих, то є практика проведення польового вишколу для викладачів предмету «Захист Вітчизни» з усієї області, – продовжує Андрій. – Більшість викладачів цієї дисципліни виховані ще за радянських часів і бачення в них здебільшого теж тої доби. Тож ми намагалися познайомити їх із сучасними методиками викладання такого предмету для молоді, аби дітям було реально цікаво. Також діючі військові познайомили вчителів із основами тактики, медицини, бойових мистецтв та психології.

– На жаль, тема національно-патріотичного виховання нині не така вже й популярна. З іншої сторони, це один із факторів національної безпеки. Гадаю, створення нашого гуртка допоможе популяризувати армію та підняти патріотичне виховання на новий рівень, – переконаний Андрій Мельничук.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини, Патріотичне виховання