ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Стало відомо, який сюрприз готують військові ліцеїсти українській спільноті

6 Листопада 2019, 19:57

Щоб дістатись з Луганщини до Львова, потрібно майже добу провести в потязі, здолавши понад тисячу кілометрів шляху. Однак, подібні відстані не лякають, якщо добрі друзі їдуть у гості до добрих друзів. Саме так можна описати співпрацю між  Львівським державним ліцеєм з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут та Луганським обласним ліцеєм-інтернатом з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії». Другий рік поспіль вихованці навчальних закладів, офіцери-вихователі та викладачі навчальних закладів гостюють на Львівщині та Луганщині.

Зі слів начальника Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут полковника Юрія Гусара, до Львова приїхали 26 ліцеїстів-луганчан, які будуть перебувати в гостях у своїх побратимів упродовж тижня. Так само, зі Львова до міста Кремінна, де розмістився Луганський військовий ліцей після виведення з тимчасово окупованих територій, вирушив взвод ліцеїстів-крутян у складі 29 осіб.

Програма гостювання в обох навчальних закладах дуже насичена. І якщо у Львові військові ліцеїсти з Кремінної більший акцент робитимуть на ознайомленні із культурною спадщиною, відвідуванні музеїв, то на Луганщині ліцеїсти-крутяни матимуть зустріч із представниками операції Об’єднаних сил, проходитимуть практичні вишколи спільно із представниками підрозділів спеціального призначення ЗС України тощо.

Слід зазначити, що цей візит – частина проєкту «Змінимо країну разом», який передбачає міжрегіональне співробітництво Львівщини з Луганщиною не тільки в освіті, а й культурній, медійній, соціальній та інших галузях. Цей проєкт започаткували Львівська обласна рада та Луганська обласна державна адміністрація.

Додамо, що у Львові луганчани мали нагоду ознайомитись із навчально-матеріальною базою Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та поспілкуватись із випускниками попередніх років Луганського військового ліцею, що вже навчаються на різних факультетах військового ВНЗ у Львові.

Також із гостями зустрівся голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

– Якщо ми хочемо відчувати себе громадянами однієї країни, то повинні час від часу приїздити один до одного: львів’яни на Луганщину, а луганчани на Львівщину. Якби такі обміни відбувалися всі 28 років української незалежності, то, переконаний, що на порядку денному ніколи б не стояло питання української ідентичності та відповідно російсько-української війни. Але, на жаль, так не було. Тому маємо нині виправляти помилки всі разом. Надзвичайно приємно, що під час спілкування четверо вихованців Луганського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою висловлювали бажання в майбутньому продовжити навчання в Національної академії сухопутних військ у Львові, – зазначив Олександр Ганущин.

За словами заступника начальника Луганського обласного військового ліцею полковника Юрія Лугового, для того, щоб потрапити до Львова, його вихованці повинні були продемонструвати успіхи у навчанні, спорті, бути соціально активними. Такі ж вимоги були й для ліцеїстів-крутян. На думку офіцера, подібний обмін досвідом для молодих людей, які лише починають будувати плани на своє подальше життя, є надзвичайно корисним.

– Наші хлопці надзвичайно мотивовані в подальшому, після випуску з ліцею, продовжувати військову службу. До прикладу, три роки поспіль, близько 80 відсотків  випускників військового ліцею в Кремінній стають курсантами військових навчальних закладів по всій Україні. Приємно було бачити тут наших хлопців, які вже здобувають фах офіцерів піхоти та артилерії в НАСВ, – наголосив полковник Юрій Луговий.

У рамках цього дружнього візиту львів’яни та луганчани мають безліч спільних заходів: від товариських спортивних матчів до проведення вікторин на історичну, патріотичну, мовну тематики. Крім того, до Дня Збройних Сил України вихованці військових ліцеїв готують сюрприз для всієї української спільноти. Річ у тім, що хлопці спільно написали пісню, присвячену українському війську, поклали її на музику, зробили запис у професійній студії. Наразі спільно із професійною продакшн-студією триває створення відеокліпу. Сподіваємось, що незабаром ексклюзивно представимо спільний мистецький доробок юнаків до уваги всіх читачів АрміяInform.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram