ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Сергій Кривонос розповів про програму «5 кроків»

7 Листопада 2019
Сергій Кривонос розповів про програму «5 кроків»

За словами заступника секретаря РНБО України генерал-майора Сергія Кривоноса, завдання територіальної оборони — у максимально короткі терміни створити надійний поліцейський і контррозвідувальний режим на території України. Про це він розповів під час круглого столу в Інституті Горшеніна.

— Ми прекрасно розуміємо, що проти нас діє сильний ворог, який має достатньо підготовлені підрозділи ССпО, кількість розвідувальних і диверсійних груп, які він може застосовувати для дестабілізації ситуації у нашій країні, достатньо велика. Сил і засобів Нацгвардії і Нацполіції недостатньо, щоб контролювати ситуацію по свій території України, — зазначив генерал-майор Сергій Кривонос.

При цьому люди часто плутають завдання резервістів і територіальної оборони. А ці завдання зовсім різні. Резервісти — це ті, хто поповнюватиме наші Збройні Сили, а територіальна оборона працюватиме в тій місцевості, де проживають люди цієї тероборони.

— Згідно з указом президента № 200 організовано міжвідомчу групу з реалізації програми «5 кроків», що в термін від 3 до 5 років зробить сильним український народ. Тероборона — другий крок у програмі «5 кроків». Інші компоненти програми: організація руху опору, військово-патріотичне виховання молоді, організація інформаційного спротиву і довійськова підготовка населення, — повідомив генерал-майор Сергій Кривонос.

За його словами, коли кожен компонент буде реалізований, ми матимемо підготовлений, сильний український народ. І ворог розумітиме, що візит на нашу територію коштуватиме одну гривню, а вихід — сто. Тому територіальна оборона — найефективніший шлях підтримки стабільності на території нашої країни. Концепція проєкту Закону про територіальну оборону України була опрацьована і пройшла узгодження на міжвідомчих групах, цей документ наразі дописують, найближчим часом його винесуть на розгляд комітету ВР з оборони, безпеки і розвідки й надалі — на розгляд парламенту.

У розвитку територіальної оборони фінансове навантаження має лягти на місцеві адміністрації. Таку думку висловив в Інституті Горшеніна член правління Українського інституту досліджень безпеки, директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.

— Я вважаю, що не менше ніж 80 % фінансового навантаження і відповідальності за розвиток територіальної оборони мають нести обласні та районні адміністрації. Щодо координації і керівництва цим процесом, то це прерогатива Генерального штабу, — зазначив Валентин Бадрак. — Сьогодні ми розглядаємо територіальну оборону в контексті трансформації оборонного потенціалу загалом.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини