ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Громада Чернігова вшановує подвиг захисників України новими відзнакою і званням

10 Листопада 2019
Громада Чернігова вшановує подвиг захисників України новими відзнакою і званням

У Чернігові героям російсько-української війни на сході України присвоюватимуть відзнаку територіальної громади міста – почесне звання «Захисник України – Герой Чернігова». Відповідне рішення прийняте депутатами на пленарному засіданні 46-ї сесії Чернігівської міської ради.

Ця відзнака присвоюватиметься мешканцям міста Чернігова за вагомий особистий внесок у захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Тим, хто брав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО/ООС, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі й стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Претендентами на присвоєння почесного звання можуть бути: Герой України; лицар ордена Богдана Хмельницького І ступеня; кавалер ордена «За мужність» І ступеня; загиблий/померлий внаслідок захворювання (травми), пов’язаного із захистом Батьківщини, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, та які відзначені державними нагородами України, визначеними статтями 6, 7 Закону України «Про державні нагороди України», є Героєм України, або лицарем ордена Богдана Хмельницького, або кавалером ордена «За мужність», окрім осіб, яким відповідно до вимог чинного законодавства України відмовлено у призначенні одноразової грошової допомоги у зв’язку із загибеллю/смертю під час виконання бойового завдання.

Церемонія вручення почесного звання проходитиме щорічно, під час святкування Дня захисника України. На урочистостях вручатимуть Диплом захисника України – Героя Чернігова та нагрудний знак «Захисник України – Герой Чернігова». Також надаватиметься разова грошова винагорода у розмірі десяти мінімальних заробітних плат, встановлених нормативно-правовими актами станом на 1 січня року, в якому присвоєне почесне звання. Якщо звання присвоєне посмертно, то нагороду передають найближчим родичам.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини