ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Цього року на виконання оборонного замовлення укладено 178 державних контрактів

10 Листопада 2019
Цього року на виконання оборонного замовлення укладено 178 державних контрактів

У 2019-му за укладеними державними контрактами до ЗСУ поставлено понад 4800 зразків озброєння й військової техніки, понад 1,2 млн од. боєприпасів різного призначення, понад 2000 приладів нічного бачення. Зокрема, близько 600 снайперських гвинтівок калібру 7,62 мм UAR-10 та UAR-008; понад 20 од. бронетанкового озброєння (БТР-3ДА, БМП-1); понад 400 вантажівок «Богдан» різних модифікацій; 10 літаків і вертольотів. Також отримано понад 900 приладів нічного бачення PNVS-14; понад 500 прицілів тепловізійних TSA; понад 500 монокулярів тепловізійних Archer TMA-55L. Окрім того, надійшло понад 900 тис. набоїв до снайперських гвинтівок калібру 7,62 мм; понад 100 тис. пострілів для гранатометів калібру 40 мм; понад 50 тис. мінометних пострілів калібру 60 мм.

Таку статистику під час брифінгу в Інформагентстві Міноборони АрміяInform навів начальник управління ВТП та формування ДОЗ Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки МО України полковник Владислав Шостак.

Прицільна дальність ураження UAR-10 – до 1200 метрів

Вітчизняна снайперська гвинтівка UAR-10 має зручну конструкцію: її можна розібрати на дві частини, що дозволяє зменшити габарити і забезпечити компактність транспортування. Ствол гвинтівки консольно закріплений, чим досягається стабільність пристрілювання. На верхній частині ствольної коробки і на цівці є напрямні типу Пікатіні для встановлення прицільних пристосувань й інших аксесуарів. Ударно-спусковий механізм допускає лише одиночну стрільбу, що сприяє точності. Цівка жорстко спирається на ствольну коробку. Для зниження рівня звуку і спалаху пострілу гвинтівка оснащується глушником. Вона забезпечена прикладом MagPul PRS із регульованою щокою і висувним потиличником.

Особливість конструкції UAR-10 – постійне з’єднання рукоятки взведення з рамою затвора. Це дозволяє як витягнути застряглий набій, так і виконати ручне досилання. Хромований зсередини ствол виготовлено з нержавіючої сталі з гарантованим ресурсом до 7000 пострілів.

Із зручностей можна відзначити і невелике заглиблення на ємності для кріплення магазина з набоями з обох боків (під праву чи ліву руку) для кращого утримання пальця поза спусковим гачком. У ній реалізовано іще одне вдале конструктивне рішення – за рахунок автоматики на відведенні порохових газів з’явилася можливість здійснювати до 21 пострілу на хвилину

Причому під час стрільби розсіювання від точки прицілювання становить до 3 см. Прицільна дальність ураження – до 1200 м., калібр – 7,62 мм. Її вага становить 5 кг, а довжина (залежно від прикладу) – 103 – 124 см.

БТР-3ДА знищує бронетехніку противника на відстані до 5 км

Бронетранспортер БТР-3ДА серійно виготовляє ДП «Київський бронетанковий завод». Ця колісна машина оснащена бойовим модулем «Штурм-М» із 30-мм автоматичною гарматою ЗТМ-1 (скорострільність – 330 пострілів за хвилину), має дві пускові установки для протитанкових керованих ракет «Бар’єр» (знищує сучасну бронетехніку супротивника на відстані до 5 км), 30-мм автоматичний гранатомет КБА-117 і спарений з гарматою кулемет КТ-7,62. Завдяки наведенню озброєння за допомогою сучасного цифрового комплексу з лазерним далекоміром та стабілізатора гармати, вдається осягти високої точності й купчастості на всіх режимах вогню.

Для ефективного застосування бойового модуля по лівому борту встановлений додатковий силовий агрегат, який дозволяє використовувати його без запуску основної силової установки. БТР-3ДА має покращений бронезахист екіпажу (кількість шарів внутрішнього додаткового захисту зросла з 7 до 18), а також поліпшений захист проти уламків.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Актуально, Новини, Озброєння та техніка