ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Завершено перший збір української збірної «Ігор нескорених –2020». Як тренувалися спортсмени?

Прочитаєте за: 4 хв. 28 Листопада 2019, 9:52 3

На Олімпійській тренувальній базі у Кончі-Заспі відбулося перше відкрите тренування української збірної «Ігор нескорених – 2020» разом із тренерами і партнерами.

Основне завдання – реабілітація

Позаду насичений установчий тиждень, яким розпочався активний етап п’ятимісячної підготовки українських спортсменів до «Ігор нескорених –2020», які відбудуться в травні наступного року в Гаазі. За тиждень табору 20 учасників, які пройшли відбір до команди, провели низку тренувань, працювали з психологами й вивчали англійську.

–      Перші збори дуже важливі. Тренерський корпус познайомився зі спортсменами, з їхнім психофізіологічним станом. У нас достатньо пролонгований період підготовки – понад 5 місяців. З одного боку – це дуже добре, бо більше часу на тренінг і досягнення найкращого результату. З іншого, є певні труднощі з тим, що учасники – непрофесійні спортсмени і їм досить важко тренуватися в жорстких умовах. Особливо складно хлопцям у візках, адже інклюзивність у нашій країні майже не розвинена. На тренерській раді намагалися максимально врахувати і обговорити ці чинники, спілкувалися з фахівцями з ампутацій, з представниками спортзалів, де триватиме вишкіл учасників за їхнім місцем проживання, – зазначив головний тренер змагань Сергій Конюшок.

Як зауважила міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда, основне завдання «Ігор нескорених» – реабілітація ветеранів і ветеранок.

–      Буквально вчора прем`єр-міністр запитав, які вже здобуто перемоги? Ми відповіли: найголовніша перемога – наша Національна збірна нескорених. Попереду чекає серйозна і потужна робота разом із організаторами й командою, бо нині вчимося якісно організовувати процес тренування. Дякую нашим тренерам, що відгукнулися і долучилися до нас. Нині докладаємо чималі зусилля для розбудови інфраструктури, збільшення можливостей і фінансування. Цьогоріч уперше вдалося прописати окремим рядком у бюджеті фінансування на «INVICTUS GAMES». Але це тільки початок. Бажаю всім учасникам наснаги й терпіння. Ви вже переможці. Тому прошу, не звертайте уваги на жодну критику. Продовжуйте гідно та якісно виконувати свою роботу, і йдіть до перемоги, – сказала Оксана Коляда.

Самі собі тренери…

Цьогоріч у команді 20 учасників. Це на п’ять більше, аніж торік. З них, до слова, четверо діючих військових та десять ветеранів ЗСУ.

Разом із учасниками побільшало й дисциплін, у яких спортсмени представлятимуть країну на змаганнях. Так, наша команда братиме участь у семи видах, серед них пауерліфтинг, спортивна гребля на тренажерах, штовхання ядра. Нові дисципліни для наших спортсменів: волейбол сидячи, біг на візках і велоспорт сидячи. Як зазначила координатор проєкту Оксана Горбач, наразі тренування з цих видів відбуваються за відсутності спеціалізованого тренерського складу. Цю роль на себе взяли: учасник Ігор Нескорених Артем Лукашук та тренер від ЦСК ЗСУ Олександр Клименко.

–      Працюємо в умовах, коли хлопці й дівчата власними силами прокладають шлях ветеранському спорту в Україні. Це дуже круто. На наступний тренувальний збір, який відбудеться в лютому, запросили двох тренерів з «Націй Інвіктус» – Великобританії і США. Це допоможе краще підготувати збірну до змагань з 4 видів: волейболу сидячи, бігу на візках, велосипедного спорту сидячи і веслування на тренажерах. Важливо зазначити, що іноземні фахівці працюватимуть не лише із збірною, а й із тренерським складом. Так зможемо запросити більше ветеранів до участі в тренуваннях з нашими спортсменами, – розповіла Оксана Горбач.

– Це фінальне спільне тренування учасників з наставниками в столиці. Після установчих зборів хлопці поїдуть тренуватися по домівках. Але перебуватимуть у постійній комунікації з тренерами, – зазначив головний коуч збірної Сергій Конюшок. Підготовка учасників до Ігор щодня відбуватиметься під пильним наглядом фахівців.

«Нинішня команда – правильна»

–      Учасники надсилатимуть відео, за якими тренери відслідковуватимуть їхні тренування. Особливо це важливо в так званих складно-координаційних видах спорту, зокрема плаванні, штовханні ядра, бігу, адже тут результати насамперед залежить саме від правильної техніки виконання, – сказав Сергій Конюшок.

Також головний тренер розповів, що задоволений цьогорічною командою, адже всі учасники дуже мотивовані, а в спорті, як він зазачив, мотивація – найважливіше.

–      Дуже втішений тим, як минув перший збір, як згуртувалися команди атлетів і тренерів. Цього року, нагадаю, тренери – це зірки спорту. Але не просто зірки, а визнані фахівці з особистими здобутками як на спортивній арені, так і в іпостасі тренерів. На мій погляд, нинішня команда – правильна. Кожен гідний і спроможний здолати себе, аби стати призером. Бачу, як учасники тягнуться до тренерів, просто марять Іграми й готові виконувати всі настанови щодо підготовки. Найголовніше – єдність і акумуляція сил. Тільки така концепція допоможе Україні перемагати і бути сильною, – зазначив головний тренер.

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook