ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

АК-74, який стріляє електромагнітним імпульсом, збиватиме безпілотники

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 27 Листопада 2019, 15:30

Проблема боротьби з бойовими безпілотними літальними апаратами на сьогодні виходить на перші позиції для будь-яких збройних сил і навіть держав, які стоять осторонь збройних конфліктів. Нещодавня атака на нафтові об’єкти Саудівської Аравії тому підтвердження. За рахунок своєї  малорозмірності, висоти польоту, швидкості та маневреності  у повітрі – уразливість безпілотників звичайною зброєю зводиться практично до нуля.

– Але у них є одне відносно «слабке» місце – їхня бортова електронна апаратура.  У малогабаритних безпілотників, які і становлять основну загрозу, вона завжди є слабо екранованою,  тож може бути виведена з ладу дією потужного електромагнітного імпульсу, – зауважує завідувач кафедри електромеханіки та електроніки факультету ракетних військ і артилерії Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного доктор технічних наук, професор Юрій Шабатура. – Постає конкретне питання: а звідки взяти такий імпульс і чим його скерувати на безпілотний літальний апарат, зокрема, в польових умовах?!

До цього завдання науковець і його підопічні колеги підійшли практично і неординарно…

– Що завжди є у бійця під рукою? –  звичайно, особиста зброя. До речі, навіть найсучасніша вогнепальна зброя за фізичним принципом дії є звичайною тепловою машиною, до того ж, як показали проведені дослідження, з досить низьким коефіцієнтом корисної дії. Більша частина енергії згоряння порохового заряду просто розсіюється в навколишнє середовище. Ось цю енергію, яка раніше просто втрачалася, і було вирішено спробувати зібрати, перетворити й накопичити  в корисну електроенергію. Причому, що вкрай важливо, без погіршення тактико-технічних характеристик вогнепальної зброї, – розповів доктор технічних наук, професор Юрій Шабатура.

І слід зауважити, що пошуки науковців нових методів і засобів отримання корисної енергії за рахунок енергії, яка розсіюється під час пострілів з вогнепальної зброї, – є результативними.

– На конкретну конструкцію різних пристроїв і сам спосіб здійснення такого перетворення були отримані відповідні патенти. Не вдаючись у деталі, можна зазначити, що під час використання штатної вогнепальної зброї, скажімо АК-74,  (зі спеціальною насадкою)  ми отримуємо можливість накопичити значну кількість електричної енергії, яку потім можемо направити у вигляді стисненого в часі, тобто дуже короткого, а отже і дуже потужного імпульсу, спрямованого на  безпілотник. Цей імпульс призведе до виведення з ладу чутливої електроніки БПЛА і втрати її функціональних можливостей, – наголошує Юрій Васильович. Звичайно, запропонований підхід може масштабуватися, наприклад, його можна використовувати і для артилерійського озброєння. Там зовсім інші об¢єми і масштаби, а отже отриманий обсяг енергії може дозволити вирішувати й інші завдання…

Справа тепер лишається за малим: втілити ці ідеї, теоретичні розрахунки і макетні зразки, що називається в метал і конкретний виріб, який нині вкрай потрібен на бойових позиціях.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
МЗС України засудило недружні заяви прем’єр-міністра Грузії

МЗС України засудило недружні заяви прем’єр-міністра Грузії

Міністерство закордонних справ України засуджує чергові заяви прем’єр-міністра Грузії Іраклія Кобахідзе та його перекручені оцінки подій в Україні.

росія викрала 1700 тонн української агропродукції

Зараз триває розслідує привласнення росією понад 1 700 тонн української сільськогосподарської продукції.

США ввели санкції проти компаній, які підтримували групу «Вагнера» в Африці

США ввели санкції проти компаній, які підтримували групу «Вагнера» в Африці

США внесли до списку дві організації, що базуються в Центральноафриканській Республіці (ЦАР), за їхні зусилля щодо підтримки дестабілізуючої діяльності Групи Вагнера, підтримуваної Кремлем, в Африці. 

Президент вшанував пам’ять Ірини Цибух  

Президент вшанував пам’ять Ірини Цибух  

Володимир Зеленський у вечірньому зверненні говорив про Ірину Цибух, бойову медикиню медичного добровольчого батальйону «Госпітальєри», яка загинула на фронті.

Окупант намагався палицею відбити атаку FPV-дроном

Окупант намагався палицею відбити атаку FPV-дроном

Оператори БПЛА бригади «Помста» ефективно наносять ворогові ударів на Соледарському напрямку.

Сили оборони успішно уразили поромну переправу російських окупантів у Криму

Сили оборони успішно уразили поромну переправу російських окупантів у Криму

Вночі ЗСУ завдали удару ракетами ATACMS по Керченській поромній переправі, яка активно використовувалася ворогом для забезпечення свого угруповання військ у тимчасово окупованому Криму.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Кухар в ЗСУ

від 21000 до 51000 грн

Львів

Львівський РТЦК та СП м.Жовква

Стрілець

до 20500 грн

Житомир

Військова частина А2192

Пожежний, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Водій, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

оператор FPV-дрону

від 25000 до 130000 грн

Івано-Франківськ, Івано-Франківська область