ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

АК-74, який стріляє електромагнітним імпульсом, збиватиме безпілотники

Прочитаєте за: 3 хв. 27 Листопада 2019, 15:30

Проблема боротьби з бойовими безпілотними літальними апаратами на сьогодні виходить на перші позиції для будь-яких збройних сил і навіть держав, які стоять осторонь збройних конфліктів. Нещодавня атака на нафтові об’єкти Саудівської Аравії тому підтвердження. За рахунок своєї  малорозмірності, висоти польоту, швидкості та маневреності  у повітрі – уразливість безпілотників звичайною зброєю зводиться практично до нуля.

– Але у них є одне відносно «слабке» місце – їхня бортова електронна апаратура.  У малогабаритних безпілотників, які і становлять основну загрозу, вона завжди є слабо екранованою,  тож може бути виведена з ладу дією потужного електромагнітного імпульсу, – зауважує завідувач кафедри електромеханіки та електроніки факультету ракетних військ і артилерії Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного доктор технічних наук, професор Юрій Шабатура. – Постає конкретне питання: а звідки взяти такий імпульс і чим його скерувати на безпілотний літальний апарат, зокрема, в польових умовах?!

До цього завдання науковець і його підопічні колеги підійшли практично і неординарно…

– Що завжди є у бійця під рукою? –  звичайно, особиста зброя. До речі, навіть найсучасніша вогнепальна зброя за фізичним принципом дії є звичайною тепловою машиною, до того ж, як показали проведені дослідження, з досить низьким коефіцієнтом корисної дії. Більша частина енергії згоряння порохового заряду просто розсіюється в навколишнє середовище. Ось цю енергію, яка раніше просто втрачалася, і було вирішено спробувати зібрати, перетворити й накопичити  в корисну електроенергію. Причому, що вкрай важливо, без погіршення тактико-технічних характеристик вогнепальної зброї, – розповів доктор технічних наук, професор Юрій Шабатура.

І слід зауважити, що пошуки науковців нових методів і засобів отримання корисної енергії за рахунок енергії, яка розсіюється під час пострілів з вогнепальної зброї, – є результативними.

– На конкретну конструкцію різних пристроїв і сам спосіб здійснення такого перетворення були отримані відповідні патенти. Не вдаючись у деталі, можна зазначити, що під час використання штатної вогнепальної зброї, скажімо АК-74,  (зі спеціальною насадкою)  ми отримуємо можливість накопичити значну кількість електричної енергії, яку потім можемо направити у вигляді стисненого в часі, тобто дуже короткого, а отже і дуже потужного імпульсу, спрямованого на  безпілотник. Цей імпульс призведе до виведення з ладу чутливої електроніки БПЛА і втрати її функціональних можливостей, – наголошує Юрій Васильович. Звичайно, запропонований підхід може масштабуватися, наприклад, його можна використовувати і для артилерійського озброєння. Там зовсім інші об¢єми і масштаби, а отже отриманий обсяг енергії може дозволити вирішувати й інші завдання…

Справа тепер лишається за малим: втілити ці ідеї, теоретичні розрахунки і макетні зразки, що називається в метал і конкретний виріб, який нині вкрай потрібен на бойових позиціях.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки: