ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна проти Росії: в Гаазі очікують перше рішення арбітражу після слухань

Прочитаєте за: 2 хв. 22 Листопада 2019, 13:09 0

У Гаазі, де 21 листопада почалися перші слухання арбітражного трибуналу в справі України проти Росії про порушення імунітету трьох українських військово-морських суден і 24 членів їхніх екіпажів, відбувся обмін позиціями й аргументами між сторонами. Про це повідомила уfacebookзаступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

«Сьогодні відбувся обмін позиціями та аргументами між сторонами. Зважаючи на суттєву різницю у підходах сторін до найбільш чутливих питань, досягти згоди не вдалося. Вже завтра Арбітраж ухвалить правила процедури своєї діяльності з урахуванням сьогоднішніх слухань і власного розуміння», – зазначила Олена Зеркаль.

За її словами, слухання мають процедурний характер.

«За результатом цих слухань, Арбітраж ухвалить своє перше рішення та затвердить правила своєї роботи, визначить назву справи і засади транспарентності, а саме можливість доступу широкого загалу до матеріалів справи, а також можливість трансляції слухань в режимі онлайн», – додала Олена Зеркаль.

За словами заступниці міністра закордонних справ, українська сторона наполягає на тому, що справа є терміновою, оскільки, незважаючи на те, що у вересні Росія звільнила українських моряків, кримінальні справи проти них тривають.

«Тобто вона і надалі продовжує заперечувати імунітет українських моряків. Три дні тому – майже через рік після того, як 25 листопада 2018 року їх було захоплено – Росія звільнила наші кораблі, вилучивши з них зброю, комунікаційне обладнання та документи. Таким чином РФ продовжує порушувати Наказ Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня 2019 року та Конвенцію ООН з морського права», – зазначила Олена Зеркаль.

Вона наголосила, що трибунал має покласти край цим порушенням. «Відтак Україна вимагає остаточного, обов’язкового рішення про визнання РФ винною у порушенні низки статей Конвенції», –наголосила заступниця міністра закордонних справ України.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram