ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Підсумки армійського тижня: що змінилося в ЗСУ та як реагувати на випади російського агресора

Прочитаєте за: 3 хв. 18 Листопада 2019, 13:40 1

АрміяІnform продовжує готувати огляд найважливіших новин, що стосуються українського війська. Минулий тиждень відзначився позитивними тенденціями щодо пошуків шляхів вирішення низки проблемних безпекових питань, а також посиленням бойових спроможностей ЗСУ з отриманням нових партій озброєння та військової техніки.

Розвиток та зміцнення ЗСУ

Рота 13-го окремого десантно-штурмового батальйону пройшла самооцінку першого рівня за стандартами НАТО

Упродовж тижня, що минув, з особовим складом 1-ї десантно-штурмової роти 13-го окремого десантно-штурмового батальйону 95-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗСУ проводилося ротне тактичне навчання, під час якого підрозділ пройшов самооцінку першого рівня за стандартами країн НАТО. До самооцінки десантно-штурмового підрозділу залучали офіцерів ДШВ та Сухопутних військ, які пройшли відповідні курси Оцінки за стандартами країн Альянсу, а також іноземні інструктори зі Збройних сил Грузії, Республіки Ірландія та ФРН.

 Армія отримала перші 100 серійних ракет «Вільха»

Українська армія отримала першу партію ракет до ракетного комплексу «Вільха» — усього передано 100 штук. Про це повідомили в Департаменті військово-технічної політики, розвитку озброєння і військової техніки Міноборони. До українського війська перші серійні ракети «Вільха» почали надходити у 2019 році. До січня 2020-го очікуються подальші постачання.

Також для потреб важкої артилерії у вітчизняного виробника закуплено 152-мм снаряди під наявні запаси пороху, а «Укроборонпром» найближчим часом має організувати серійне виробництво модернізованих реактивних систем залпового вогню «Верба», яка пройшла всі необхідні випробування і взята на озброєння.

Військово-Морські Сили ЗСУ отримають ще три патрульні катери класу Island

Катери «Старобільськ» і «Слов’янськ» — лише невелика частина допомоги у сфері безпеки, яку США вже надали Україні з 2014 року. Крім цих двох патрульних катерів типу Island, Сполучені Штати нададуть ще три додаткові катери цього ж класу. Це катери американської Берегової охорони, які надалі збільшать військово-морські спроможності ВМС України.

Протидія агресії РФ

Безпека в Азово-Чорноморському регіоні. Пошук шляхів ефективного реагування на випади агресора

Російська Федерація продовжує блокувати значні ділянки акваторії Чорного та Азовського морів. Під час проведення своїх навчань вони закривають фактично дві третини Чорного моря, блокуючи шляхи цивільного судноплавства не лише в напрямку українських портів, а й інших країн регіону. Для адекватного реагування на ці та інші загрози, в Україні вже втретє проходить Міжнародна конференція з морської безпеки. Вона є спільною ініціативою командування Військово-Морських Сил ЗСУ та Міжнародного центру стратегій оборони і безпеки. Завдяки двом попереднім конференціям уже створено міжнародну фахову спільноту на підтримку національної безпеки України на морі за участю представників провідних морських держав. Про прогнозовані наслідки та доцільне реагування докладніше читайте тут.

Військово-патріотичне виховання плануватимуть у масштабах країни

15-16 листопада у Центральному будинку офіцерів ЗС України за організації Управління цивільно-військового співробітництва ЗС України розпочалася Конференція з планування заходів військово-патріотичного виховання дітей і молоді на 2020-2021 роки. Вперше про військово-патріотичне виховання заговорили в масштабах країни. Під час круглого столу представники Міноборони, ЗСУ, центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та громадських організацій визначали пріоритети та узгоджували основні заходи на найближчі два роки. Про проблематику цього важливого напрямку діяльності держави згодом читайте в матеріалах АрміїInform. А як проходила конференція — можна ознайомитися за посиланням.

Питання про надання добровольцям офіційного статусу учасника бойових дій зрушено з місця

Цього тижня в Офісі Президента відбулася нарада, присвячена обговоренню питань розробки законопроєктів, що вирішують проблеми кримінального переслідування добровольців — учасників бойових дій на Донбасі. Питання надання статусу особам, які захищали нашу батьківщину у складі добровольчих об’єднань, є дуже важливим. Вирішено створити робочу групу для підготовки відповідних профільних законопроєктів. До її складу ввійшли: доброволець Євген Дикий, представник Служби зовнішньої розвідки Василь Вовк, представники Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, а також громадської організації «Юридична сотня». Голова підкомітету Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Анатолій Остапенко повідомив: законопроєкт № 2045-1 про надання офіційного статусу учасника бойових дій членам добровольчих формувань уже опрацьовано для розгляду в другому читанні.

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Новини, Публікації