ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Хмельниччині активно перенавчають і працевлаштовують учасників бойових дій

Прочитаєте за: 2 хв. 11 Листопада 2019, 10:18

Хмельницький обласний центр зайнятості спланував і втілює в життя програму з надання професійно-інформаційних і професійно-консультаційних послуг учасникам бойових дій під час АТО/ООС. Ці заходи проводять з метою психологічної підтримки ветеранів, мотивації їх до працевлаштування, орієнтації на актуальні професії та підприємництво. Під час групових та індивідуальних заходів проходить формування адекватного ставлення до ситуації на ринку праці.

Протягом цього року такі послуги вже надано понад тисячі безробітних учасників бойових дій. Ветеранів запрошують на різні групові заходи: семінари з техніки пошуку роботи, підприємницької діяльності, орієнтації на здобуття нових професій, зустрічі та консультації із залученням компетентних соціальних партнерів, представників громадських і волонтерських організацій, психологічних і соціальних служб. Протягом року був проведений 71 семінар для військовослужбовців та учасників АТО, охопивши більше ніж 500 осіб. Окрім того, спільно з представниками військових частин і військкоматів проводять семінари з орієнтації на військову службу за контрактом у Збройних Силах України, в яких уже взяла участь більше ніж тисяча осіб, зокрема й учасники АТО/ООС.

Протягом року послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 1078 безробітних з числа військовослужбовців, які брали участь в АТО/ООС. Допомогу по безробіттю отримувала тисяча осіб, 242 ветерана — працевлаштовані. Кожний другий безробітний працевлаштований на підприємства у сільському господарстві та переробній промисловості, близько 13 % — у сфері державного управління й оборони, 11 % — в оптовій і роздрібній торгівлі.

Важливим аспектом своєї діяльності фахівці центру вважають професійне навчання. Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня вимогам роботодавців за направленням служби зайнятості навчання за такими професіями, як охоронник, електрогазозварник, фрезерувальник, водій тролейбуса, кухар, водій автотранспортних засобів та організація підприємницької діяльності проходило близько п’ятдесяти осіб.

— Значну увагу в Центрі приділяють програмі залучення ветеранів до відкриття власної справи. 15 учасників бойових дій склали бізнес-плани, отримали кошти по тимчасовому безробіттю та стали підприємцями, — інформує начальник Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

Фото з архіва ХОЦЗ

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Пані Військова. Дайджест АрміяInform 30 років Незалежності. Дайджест АрміяInform Новини, Соціальний захист