ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У руки Росії можуть потрапити «ключі» від чергової війни

18 Жовтня 2019
У руки Росії можуть потрапити «ключі» від чергової війни

У Східній Африці є ймовірність нового кривавого конфлікту – за воду. Найближчим часом Єгипет може вступити у війну з Ефіопією за водні ресурси. Каїр уже засудив Аддис-Абебу за будівництво гідроелектростанції на Нілі. Одна з найдавніших держав світу вважає, що інша африканська країна ставить під загрозу її водопостачання.

Вода – як джерело міждержавного «конфлікту трьох»

В Ефіопії починаються витоки Блакитного Нілу річки, що живить водою території Судану та Єгипту. Від об’єму в ній води залежить не лише добробут жителів цих країн, а взагалі життя на прилеглих територіях.

Проте Аддис-Абеба вважає, що 5-мільярдний проєкт будівництва ГЕС надасть усій державі необхідний імпульс для розвитку. Відмовлятись від нього Ефіопія, звісно ж, не бажає. Це буде одна з найбільших гідротехнічних споруд у світі.

Єгипет, який вважає Ніл своїм національним надбанням, різко проти будь-яких дій щодо ріки. Водні ресурси життєво важливі для виживання єгиптян, кількість яких уже перевищила 100 мільйонів. Тож за Ніл Єгипет готовий розпочати нову війну.

https://ewn.co.za/…/egypt-denounces-ethiopia-for-moving-ahe…

Міжнародні угоди, укладені у 1929 і 1959 роках, гарантують Каїру контроль над 87% вод Нілу. Також Єгипет, згідно з документом, мав право заборони на проведення робіт у дельті річки, що загрожують його стратегічним інтересам. Однак у 2010-му низка країн Африки на чолі з Ефіопією дезавуювали цю угоду. Це призвело до напруження між Каїром і Хартумом з Аддис-Абебою. Неодноразові спроби зовнішньополітичних відомств трьох держав домовитися ні до чого не привели.

Якщо порівнювати військову потужність Єгипту і Ефіопії, то тут навіть немає про що говорити. Єгипет набагато сильніший і потужніший . І не лише за чисельністю особового складу і бойової техніки. Його армія за різними рейтингами є дванадцятою у світі, сильнішою за бразильську, іранську, пакистанську і армії багатьох європейських країн. Вона має багатий досвід, адже останнім часом майже постійно веде бойові дії, зокрема на Синайському півострові. Ефіопські Збройні сили теж чималенькі, близько 140 тисяч «багнетів», проте озброєні вони набагато слабкіше за єгипетські й мають старішу техніку. Проте якщо ці дві армії зійдуться в конфлікті, то запалає значна частина африканського континенту.

Африканський гешефтно-кремлівські

Хоча Єгипет і не має спільного з Ефіопією кордону й між країнами лежить територія Судану з відстанню у понад тисячу кілометрів, проте досвід сучасних воєн показує, що для конфлікту не обов’язково бути сусідом.

ГЕЄ під назвою «Хідасе» (в перекладі з амхарської мови «Відродження») споруджена на річці Блакитний Ніл майже на кордоні із Суданом. Її мають ввести в експлуатацію навесні 2020 року. Через її будівництво вже кілька років поспіль зберігається напруга в Східній Африці, але нещодавно Росія вирішила втрутитися в суперечку і спершу всадити за стіл переговорів лідерів Ефіопії та Єгипту. Така зустріч може відбутися ближчим часом у Москві. Інформаційне агентство «Інтерфакс» повідомляє, що «президент Єгипту Абдель ФаттахАс-Сісі заявив, що домовився з прем’єром Ефіопії Абіем Ахмедом Алі про зустріч у Москві для переговорів з проблеми будівництва Аддис-Абебою гідроелектростанції на річці Ніл. Абдель ФаттахАс-Сісі висловив надію на успішне врегулювання ситуації. Водночас він не назвав дату переговорів з ефіопським прем’єром».

https://interfax.by/news/policy/v_mire/1265786/

Росія, яка намагається встановити і розширювати свій вплив на Африку, у цьому конфлікті матиме чималий зиск. І Ефіопія, і Єгипет постійно купують озброєння в Росії. Якщо між ними розпочнеться конфлікт, то така торгівля стане набагато інтенсивнішою й вигіднішою для Москви. Крім того, російські військові фахівці-«іхтамнєти», які досі нелегально працювали в Судані (про це повідомляють західні ЗМІ), у цьому регіоні отримають нову «роботу». А спеціалісти-енергетики на новій ГЄС матимуть вигідні контракти. Охороняти та обслуговувати таку грандіозну споруду, звісно ж, буде Росія. І здійснюватиме це власними «охоронними компаніями» (ПВК) на кшталт «вагнерівців».

Тож Ефіопія, погодившись на зустріч у Москві, фактично показала, що йде до Росії за захистом від Єгипту і готова навіть частково віддати контроль за ГЕС. А це означає, що РФ отримала «ключі» від нової війни.Тепер за водні ресурси.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Blogger pool, Новини світу та України