ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

США припиняють ротацію військових у Афганістані

21 Жовтня 2019
США припиняють ротацію військових у Афганістані

За останній рік США на дві тисячі зменшили кількість своїх військовослужбовців у Афганістані, не оголошуючи про це офіційно. Як пише The New York Times, інформацію про зменшення контингенту приблизно з 14 до 12 тисяч підтвердив генерал Остін Міллер, командувач операції НАТО «Рішуча підтримка».

Зменшення кількості учасників операції відбувається шляхом скасування ротації: тобто військовослужбовців, які повертаються додому, вже не замінюються іншими.

Довідково. Операція «Рішуча підтримка» (Resolute Support) — це небойова місія НАТО, котра розпочалася 1 січня 2015 року з метою навчання і надання допомоги урядовим силам Афганістану.

Генерал Міллер на пресконференції 21 жовтня не став розповідати про подальші плани, але інші джерела The New York Times передбачають подальше зменшення контингенту — приблизно до 8,5 тисяч солдатів США. Підкреслюється, що формального наказу не було, а «виведення» військ може бути результатом якоїсь таємної мирної угоди з рухом «Талібан».

Довідково. «Талібан» утворився в 1994 році під час громадянської війни. Представники організації перебували при владі у 1996–2001 роках, після повалення їхнього режиму на тлі терактів 11 вересня перейшли до партизанської війни.

Читайте нас у Facebook
Новини світу та України