ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Запоріжжі наболіле питання виділення земельних ділянок захисникам України нарешті зрушили з місця

2 Жовтня 2019, 14:58

Минулого тижня у Запоріжжі відбулася зустріч голови облдержадміністрації Віталія Туринка з представниками ветеранських організацій міста та області, волонтерських та громадських організацій, яка була ініційована Консультативною радою учасників АТО та ОСС при облдержадміністрації. Під час зустрічі обговорювалось нагальне для захисників України питання отримання земельних ділянок у власність.  Ветерани окреслили проблеми в роботі Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області та озвучили низку питань щодо виділення земельних ділянок. Про це повідомили у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької ОДА.

Сьогодні помічники голови облдержадміністрації зустрілися з керівництвом обласного Держгеокадастру разом з представниками Консультативної ради учасників АТО та ОСС і обласного центру допомоги учасникам АТО для вирішення наболілого питання. На зустріч були запрошені й учасники АТО, які пікетували роботу Держгеокадастру на початку тижня, проте вони на переговори не з’явились.

− Голова облдержадміністрації провів зустріч із представниками ветеранського руху, на якій розглядали актуальні проблеми та шляхи їх розв’язання. Зокрема, гальмується реалізація прав учасників АТО щодо отримання земельних ділянок. Питання не вирішується протягом кількох років. Проте це законне право ветеранів АТО, − відзначив під час зустрічі помічник голови облдержадміністрації Володимир Головешко.

Голова  Консультативної ради учасників АТО та ОСС при облдержадміністрації Андрій Хімічев наголосив, що протягом чотирьох років гальмувалася робота на всіх етапах щодо виділення земельних ділянок. Лише низький відсоток ветеранів отримали у власність паї. Також досить часто виявлялося, що земельні ділянки, які зарезервовані, вже були зайняті іншими людьми.

− На сьогодні Держгеокадастр провів роботу з виявлення вільних земельних ділянок та тих, де вже закінчився договір оренди. Наразі існує можливість зарезервувати ці ділянки для подальшої передачі їх у власність учасникам АТО.  Держгеокадастр також провів певну роботу і тепер кожний наказ, що видає землевпорядний орган, перебуватиме у вільному доступі для всіх охочих. За результатами зустрічі з представниками облдержадміністрації та учасниками АТО ухвалено рішення визначити перелік земельних ділянок для їх резервування. Наразі в трьох районах області – Вільнянському, Мелітопольському та Якимівському – виявлено приблизно 200 га вільної землі. Це дасть можливість  забезпечити земельними ділянками близько 100 учасників АТО. Це ділянки, де закінчився договір оренди та є можливість включити їх до переліку, щоб задовольнити потреби ветеранів АТО, − наголосив виконувач обов’язків начальника Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області Петро Присяжнюк.

За попередніми даними, у Запорізькій області на отримання земельних ділянок очікують близько 10 тисяч учасників АТО.

− Нам вдалося почути нагальні проблеми та напрацювати шляхи їх розв’язання. Першочерговий крок – це зустріч у Держгеокадастрі. Сьогодні вже є перші результати роботи. При плідній співпраці облдержадміністрації, Держгеокадастру та учасників АТО ми зрушимо це питання з мертвої точки. Вже є розуміння того, що земельні ділянки будуть резервуватися для потреб ветеранів. Пріоритетом у роботі голови облдержадміністрації є  забезпечення реалізації всіх прав учасників АТО, а також взаємодія та допомога у вирішенні будь-яких питань, які стосуються прав учасників АТО, – підсумував результати зустрічі Володимир Головешко.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки:
Новини, Соціальний захист