ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чи отримає армія ракетні комплекси «Вільха-М» та «Нептун»?

30 Жовтня 2019, 15:28
Чи отримає армія ракетні комплекси «Вільха-М» та «Нептун»?

Фото: Громадське телебачення

Реалізація програм зі створення ракетних комплексів «Вільха-М» та «Нептун» буде продовжена, і до кінця 2019 року буде відомо, коли вони надійдуть на озброєння ЗСУ.

Про це в інтерв’ю «Апостроф» розповів заступник Секретаря РНБО України Сергій Кривонос.

«Фінансування ракетних комплексів відбувається, гроші передбачені на наступний рік. Я не пропустив жодного випробування. Ми постійно спілкуємося і з керівництвом КБ «Луч» . Ракетна зброя є дуже важливою для нас, тому що вона може вирішувати долю бойових дій, в тому числі, і на Донбасі», – заявив Кривонос.

Відповідаючи на запитання, коли можна побачити «Вільху – М» та «Нептун» у військах, він зазначив: «Виходячи з програми розробки та проведення випробувань, відповідь на це можна буде дати до кінця цього року».

За словами заступника секретаря РНБО, український ракетний комплекс «Вільха» створений на основі елементів 300-мм радянської реактивної системи залпового вогню (РСЗВ) «Смерч», але з використанням однойменної української ракети, розробки київського КБ «Луч». У підсумку була створена високоточна зброя. На відміну від звичайного «Смерча», який б’є по площині, кожна пускова установка «Вільхи» здатна вразити 12 різних цілей. Зараз вже прийнята на озброєння «Вільха» з дальністю дії до 70 км, і проводяться випробування модернізованої ракети «Вільха-М» з дальністю до 130 км. Також активно проводяться випробування українського комплексу крилатих ракет «Нептун» – однойменна ракета створена фахівцями КБ «Луч».

Читайте нас в Telegram
Новини