ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Безодня» вінницького ветерана Влада Сорда ввійшла до довгого списку премії Книга року ВВС

25 Жовтня 2019
«Безодня» вінницького ветерана Влада Сорда ввійшла до довгого списку премії Книга року ВВС

Нещодавно вінницький поет і прозаїк Влад Сорд (справжнє ім’я — Владислав Стафійчук), у минулому боєць 93-ї ОМБр із позивним «Змій», презентував свою першу прозову книгу «Безодня». А вже сьогодні це видання отримало шанс стати Книгою року ВВС – 2019, адже воно ввійшло до довгого списку цієї літературної премії.

Книга містить 9 військово-містичних історій, привезених автором із польових окопів і закинутої шахти «Бутівка». 90 % матеріалів про цілком реальних людей, їхні історії, діалоги та справжні місця, а 10 % — це вже горор або фантастика і місцями навіть містика.

— Така стилістика матеріалу не випадкова, — розповідає АрміїInform Влад Сорд. — Я поставив перед собою завдання, і таке саме завдання перед «Безоднею», актуалізувати питання війни в контексті художньої літератури. Тобто горор і фантастика додані для того, щоб охопити та зацікавити аудиторію, яка ніяк і ніколи не перетиналася з війною. І цим горором та містикою я наче говорю людям, що боятися теми війни не потрібно, хоча, звісно, ця тема і болить, і жахає. Також цим намагаюся відійти від мемуарного стилю, який притаманний багатьом сучасним українським військовим письменникам.

Варто зазначити, що Влад Сорд не тільки пише книжки. Він разом із дружиною заснував видавництво «Дім Химер», де є ще й художнім редактором. Як зазначає письменник, ця діяльність стала для нього гарною соціальною та психологічною адаптацією після чотирьох років служби на передовій.

— Думав, що розповіді про ПТСР, депресію — то якась вигадка. Але якось у супермаркеті під час шалених знижок, коли люди наче оточили звідусіль, мене охопила паніка і я забився в куток, де було безпечно. Тоді я зрозумів, що треба щось із цим робити. Пішов на тренінг відомого американського психолога, ветерана війни у В’єтнамі Френка Пьюселіка. Мені дуже допоміг його принцип: «Ми маємо свою слабкість перетворити на свою силу». Тож я занурився у звичні для себе стресові умови — почав працювати 24/7. Іншим би порадив починати власну справу, адже важко після армії виконувати накази не командира, а начальника, який незрозуміло чому має тобою командувати. І ще раджу інтенсивно працювати, постійно займати і руки, і мізки.

Книга року BBC — літературний конкурс, який щороку восени проводить редакція ВВС News Україна. У конкурсі беруть участь книжки, видані або перекладені українською мовою впродовж останнього року. Найкращі книжки обирає журі у трьох номінаціях: Книга року ВВС, Дитяча книга року ВВС та Книга року ВВС – Есеїстика. Цього року до довгого списку Книги року увійшли 24 видання. Фінал конкурсу проведуть 13 грудня.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
MilitaryArt, Новини