ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Американський ракетний есмінець «Портер» прибув до Одеси

13 Жовтня 2019, 14:54
Американський ракетний есмінець «Портер» прибув до Одеси

«Портер» – частий гість у нашому регіоні. Зокрема це вже сьомий візит американського військового корабля в Чорне море з початку 2019 року і  другий – до Одеси, перший відбувся у серпні. Торік есмінець брав участь у щорічних навчаннях «Сі Бриз-2018».

Як повідомляє пресслужба 6-го оперативного флоту ВМС США, відвідування американським есмінцем Чорного моря – це плановий захід, націлений на те, щоб показати прихильність Вашингтона до вільного судноплавства.

– Цей плановий похід і сьомий візит в Чорне море нашого есмінця цьогоріч демонструє нашу відданість свободі судноплавства та підтримку союзників по НАТО і партнерів у Чорному морі, – заявила командувач 6-м оперативним флотом США віце адмірал Ліза Франчетті.

При цьому вказується, що ВМС США діють у Чорному морі відповідно до міжнародного права і, зокрема, Конвенції Монтре. До слова, згідно з конвенцією Монтре, час перебування кораблів нечорноморських країн в акваторії Чорного моря обмежено 21 добою.

Варто зазначити, що лишень «Портер» увійшов в акваторію Чорного моря, як декілька російських бойових кораблів почали стеження за американським есмінцем. Про це йдеться в повідомленні Національного центру управління обороною РФ, зокрема там наголошувалося, що безпосередній контроль за діями корабля ВМС США в Чорному морі здійснюють фрегат «Адмірал Ессен», малі ракетні кораблі «Вишній Волочек» і «Орєхово-Зуєво». Ці кораблі оснащені крилатими ракетами «Калібр».

Під час візиту американського есмінця до Одеси в рамках українсько-американського двостороннього співробітництва відбудеться ряд запланованих заходів, зокрема він візьме участь у тренуваннях типу PASSEX і, традиційно, між екіпажами кораблів двох країн відбудуться спортивні змагання.

Нагадаємо, що «Портер» – 28-й корабель класу «Арлі Берк» (Arleigh Burke) ВМС США, названий на честь знаменитої американської династії морських офіцерів. Основне озброєння есмінця – 90 ракетних пускових установок, в яких можуть розміщуватись зенітні і протичовнові ракети, а також крилаті ракети «Томагавк». Управління озброєнням корабля здійснює система «Іджис». У 2013 році корабель був модернізований, тепер він здатний нести ракети SM-3, призначені для боротьби з балістичними ракетами і супутниками на навколоземній орбіті.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Актуально, Міжнародне співробітництво, НАТО, Новини, Новини світу та України