ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Американська підтримка України: військові супутники Канади та ракетні комплекси США

Прочитаєте за: 2 хв. 2 Жовтня 2019, 11:08

Фото: Scott Barbour/Getty Images

Країни Північної Америки серйозно ставляться до військової допомоги Україні. Про це говорять плани надання чергових партій летальної зброї від Канади і Сполучених Штатів.

Як передає «Укрінформ», лідер Консервативної партії Канади Ендрю Шир публічно пообіцяв збільшити підтримку України, запевнивши, що після виборів 21 жовтня його уряд «поновить історичну підтримку Канадою України та допоможе Україні убезпечити свої кордони й захисти населення».

— Це, зокрема, включатиме розширення чинних місій із підтримки України та надання українському війську необхідного для захисту кордонів обладнання, — сказав пан Шир.

Серед конкретних видів допомоги канадський політик назвав сприяння розгортанню миротворчої місії ООН на Донбасі та передачу Україні супутникових зображень RADARSAT-2.

Довідково: RADARSAT-2 — канадський супутник дистанційного зондування Землі. Угоду про обмін розвідувальними даними між оборонними відомствами України та Канади було укладено на початку 2015 року, однак незабаром після приходу до влади прем’єр-міністра Джастіна Трюдо призупинив її дію, посилаючись на нестачу коштів і проблеми з ліцензуванням. Українська сторона регулярно звертається до канадської із проханням відновити дію угоди.

Окрім Канади, інформація про озброєння українського війська надходить від парламенту США:  АрміяInform писала про прямі закупівлі зброї, які планує Міністерство оборони, і тепер, як повідомляють джерела видання Bloomberg, Державний департамент Сполучених Штатів попередньо схвалив продаж Україні нової партії протитанкових ракетних комплексів (ПТРК) FGM-148 Javelin, а Конгрес США неофіційно підписав (в оригіналі – has informally signed off) контракт на продаж цієї летальної зброї.

Відомо, що попередня угода на суму 39 мільйонів доларів стосується продажу двох ПТРК Javelin із 150 ракетами. Підкреслюється, що цей контракт – додатковий до схваленої раніше військової допомоги на суму 250 млн доларів, про яку повідомляла АрміяInform.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram