Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…
До АрміїInform завітала відома теле- і радіоведуча, співачка, волонтерка та модель Анна Заклецька. Вона розповіла про поїздки на схід, яких за ці роки було понад сотню, про війну й українських військових, а також про Оскари та Греммі для дітей.
У містечках почасти присутній страх у людей бути іншими
— Анно, ви мама трьох дітей і разом з іншими артистами постійно виступаєте в районі ООС. Що спонукає вас це робити?
— Поїздки на схід завжди дуже надихають. А перші подорожі були ще не на Донбас, а на кордон Криму й Херсонської області — відразу після підступної анексії півострова. Це були виступи і з музичним супроводом, і під гітару, переривалася я тільки на обидві вагітності.
Подорожуючи на схід, точно можу сказати, що багато молодих, красивих, талановитих людей я зустріла саме там. Рішення про те, їхати чи ні, продиктоване виключно серцем і любов’ю до цієї землі і до свого народу.
За ці роки була величезна кількість виступів. Припинили рахувати, коли їх перевалило за сто. Із 2014-го раз на два тижні обов’язково виїжджали.
Це мінімум, який могли зробити для військових. Абсолютно кожний українець так чи інакше волонтерить. Просто в кожного своє поле і потужність. Народжувати дітей — теж дуже важлива справа, особливо в умовах, коли війна відбирає чимало життів.
— Ви — багаторазова ведуча фестивалю «З країни в Україну». Чи змінює цей фестиваль настрої людей на сході?
— Фестиваль «З країни в Україну» змінює Україну і людей просто за день. Тут відбуваються майстер-класи з писанкарства, ткацтва, петриківського розпису, гончарства, української випічки, традиційних танців і пісень. Останні роки діє громадянська платформа, що знайомить мешканців міст з громадськими організаціями як місцевими, так і з усієї України — для об’єднання зусиль. І це все абсолютно безкоштовно. Увечері обов’язково великий музичний концерт. Я як ведуча могла спостерігати за динамікою змін упродовж дня. Приємно, коли на завершенні фестивального дня дітки показують, що вони зробили своїми руками, що нового відкрили про Україну. Того, що ще зранку і не уявляли, а тепер пишаються, що це — частина їхньої культури!
Мені здається, що у містечках почасти присутній страх у людей бути іншими чи вголос заявляти свою позицію. Не завжди вистачає інформації і можливостей. Часто, спілкуючись там з дітьми, розумію: окрім свого містечка, вони ніде не були, і все, що їм кажуть, сприймають за чисту монету. На жаль, на Донбасі російські телеканали все ще мають мовлення. Тому дуже важливо приїжджати, знайомитися, спілкуватись, давати альтернативну інформацію — принаймні, з’являється вибір, у що вірити, чому довіряти і що обирати.
— Чи спілкувалися з мешканцями Донбасу?
— Так, звісно. Є багато бригад, до яких ми часто приїздили впродовж років. Якось зупинились у селі під Попасною, де нас люди приймали у своїх хатах. Люди там різні. У багатьох з них є острах, наляканість, і не лише тому, що ти чуєш, як вибухають снаряди і постійно перебуваєш у зоні досяжності влучання будь-якого снаряда. А й через те, що немає впевненості, як буде завтра. І переважна більшість, з ким спілкувалася, боїться говорити про свою позицію, бо ми приїхали, поспівали і поїхали, а вони живуть далі там…
Навіть на фестиваль батьки приводять дітей, а самі стоять удалині, щоб їх ніхто не бачив… Розумію, коли в тебе є діти, як це страшно виголошувати власну сміливу позицію. Але ж ця позиція завтра може відібрати все, що в тебе є.
«Я по-новому відкрила і навчилась цінувати українських чоловіків»
— Які сувеніри дарували військові?
— Найбільше вразило, коли ми приїхали у грудні під Маріуполь, була нульова видимість, усе в тумані. І тут після виступу хлопці вручають букет фантастичних квітів. Я не могла зрозуміти, де вони їх взяли! Через війну чимало українців навчилися цінувати мову, вишиванку, культуру. Я ж для себе по-новому відкрила і навчилась цінувати наших українських чоловіків. У мене вдома на видноті лежить ціла колекція шевронів і гільз…
— Знаю, що за освітою ви психолог. Чи розповідали хлопці на передовій цікаві історії?
— Завжди найбільше усміхали історії, які добре закінчувалися. Було багато зворушливих історій, коли жінки йшли за чоловіками на фронт, щоб бути поруч з ними. Як психолог розумію, якщо людина тільки відчуває провину, що вона не на фронті, але є абсолютно там неефективною, то вона на війні витримає дуже мало.
Хлопці, до яких приїздимо, завжди кажуть: «Будь ласка, не посипайте голову попелом. Приїжджайте до своїх міст і будьте щасливими, бо якщо ви перестанете жити, радіти, святкувати, то тоді навіщо це все». Звісно, необхідно шанувати, підтримувати і допомагати захисникам, але ми не маємо всі входити в якийсь траур і створювати негативне поле…
Одна з романтичних історій, яка трапилася на моїх очах, — це про Ольгу Лашко — засновницю фонду «Оберіг роду», яка їздила до бійців і під Волновахою познайомилася з хлопцем Віталієм. А нині у них уже родина й чудовий синочок. Якби не війна, вони ніколи, може, й не зустрілися б.
— Ви сьогодні створюєте медіаплатформу для дітей, а ще плануєте зробити своєрідні Оскари та Греммі для них…
— Для мене це питання національної безпеки. По своїх дітях бачу, чим вони захоплюються, який контент споживають. І цей контент лякає. Коли вмикаю мультики, які вважаю нормальними, вони їх не дивляться. Я зрозуміла, що хочу створити в Україні платформу, яка створюватиме і поширюватиме дитячий контент. Інший напрямок — освітній — коли діти творитимуть для дітей. Мета нашої платформи — генерувати доступний для дітей, цікавий, якісний продукт. Ідеться про багато напрямків: музику, фільми, телепередачі й книжки, але передусім — мультики. Бо діти нині сидять в YouTube і дивляться короткометражні серії.
Плануємо розвивати і дитячі кінофестивалі, створити дитячий Оскар і дитячу премію Греммі. Ідеально було б відкрити й дитячий канал, але це космічно дорого.
— А чи плануєте повертатися до співочої кар’єри?
— Наш гурт Vroda створено трохи передчасно — у 2007 році. До того, як все українське стало трендом, на жаль, через війну. Ми завжди були в усьому українському, несли українську музику в сучасній обробці. Коли у 2010-му брали участь у національному відборі на Євробачення, то наслухалися, які є «шароварні» і наскільки це не цікаво глядачам. Ми раді, що сьогодні це модно. Співати не припинила, але тепер роблю це більше для душі.
@armyinformcomua
Міністр оборони України Рустем Умєров у неділю зустрівся в Києві з міністром оборони Норвегії Торе Оншуусом Сандвінком.
Так звана "ініціативна група молоді Маріуполя від організації ЛКСМ рф" розпочала збір підписів за повернення пам’ятника леніну на площу Свободи.
Сьогодні, 22 червня, російські війська атакували ракетами Очаків у Миколаївській області, унаслідок чого є постраждалі, серед яких – діти. Джерело: https://censor.net/ua/n3559303
Інформаційна кампанія рф із дискредитації української влади через чутливу тему повернення тіл загиблих військових набуває масштабування.
По Нікопольщині бив важкою артилерією та дронами. Противник скидав на населені пункти й боєприпаси з БПЛА. Гучно було у райцентрі, Мирівській, Червоногригорівській, Марганецькій та Покровській громадах.
У світі наростає політична та економічна ізоляція росії на тлі її агресивної війни проти України. Представники ООН та західних країн відкрито засуджують масовані атаки рф по українських містах.
від 20500 до 120500 грн
Київ
Військова частина А7039
від 20000 до 25000 грн
Могилів-Подільський
Державна прикордонна служба України
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
від 20100 до 60300 грн
Кривий Ріг
Інгулецький ОРТЦК та СП
від 22000 до 120000 грн
Краматорськ
81 окрема аеромобільна Слобожанська бригада Десантно-штурмових військ Збройних Сил України
Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…