Сьогодні — він командир 431-й окремого батальйону безпілотних систем: зграї, яка воює за принципом «не числом, а інтелектом». АрміяInform він розповів про те, як народжується культура, в якій ніхто…
Два патрульні катери типу Island — «Слов’янськ» та «Старобільськ», які днями прибули з США в Україну, — сьогодні було розвантажено з суховантажу Ocean Freedom і відбуксировано в Практичну гавань Військово-морської бази «Південь».
Уже незабаром відбудеться введення цих катерів в експлуатацію після транспортування. Зокрема вони пройдуть розконсервацію після переходу та підтвердять свої характеристики на контрольних виходах у море. Адже, як відомо, обидва катери були виведені зі складу Берегової охорони США у 2017 році та були у законсервованому стані в очікуванні передачі їх Україні.
Крім того, катери «Слов’янськ» та «Старобільськ» будуть частково модернізовані. Як повідомляла раніше АрміяInform, в Україні вже розробляють програму їхнього доозброєння.
І лише потім відбудеться офіційна церемонія зарахування катерів до складу Військово-Морських Сил ЗС України.
Як повідомив кореспондентам АрміяInform заступник начальника штабу Командування Військово-Морських Сил ЗС України з євроінтеграції капітан 1 рангу Андрій Риженко, ці катери дуже економічні в експлуатації, за швидкості 12 вузлів витрата пального становить лише 150 літрів на годину.
— Таким чином запаси пального в 37 тонн дають змогу виконувати завдання протягом семи-десяти діб (за стандартом НАТО — це вимога для корвета). 30-річна практика застосування катерів у США показала їхню ефективність у різних погодних умовах морів і океанів, — розповів капітан 1 рангу Андрій Риженко.
Передбачено, що у перспективі у складі національного військового флоту буде створено дивізіон багатоцільових патрульних катерів. Завдяки їхнім морехідним можливостям «Айленди» можна буде застосовувати як у Чорному та Азовському морях, так і в Середземному.
Основні завдання катерів: охорона портів, пунктів базування, морських шляхів, об’єктів морської індустрії України в межах виняткової морської економічної зони і, звичайно, спостереження за морською обстановкою і збір даних щодо судноплавства.
Нагадаємо, що всього в 1985–1992 роках для Берегової охорони США збудували 49 катерів класу Island. 37 із них продовжують службу в Береговій охороні США, інші кораблі були передані в Пакистан, Грузію та Коста-Рику.
Два такі катери, USCGC Cushing (WPB-1321) і USCGC Drummond (WPB-1323), збудовані 1988 року, отримала й Україна — урочиста передача відбулася 27 вересня 2018 року. Україна отримує ці катери за програмою «Надлишкового оборонного обладнання» (Excess Defense Articles, EDA) безоплатно.
Ілля з позивним «Бродяга» починав як командир загону добровольців, в складі піхотного підрозділу, пройшов найважчі напрямки, серед яких - Бахмутський.
Президент України Володимир Зеленський призначив Сергія Бескрестнова «Флеша» своїм радником із питань розвитку технологічних напрямів оборони.
Війна проти України та санкції змушують «Росатом» майже вдвічі скоротити інвестиційну програму й відмовитися від частини міжнародних проєктів.
Водій-санітар 155 окремого батальйону територіальної оборони
від 21000 до 51000 грн
Степанівка, Сумська область
Заступник командиpа бойової машини, навідник-оператор, військовий
від 25000 до 125000 грн
Одеса, Одеська область
Стрілець-помічник гранатометника, військовослужбовець у ЗСУ
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
Сьогодні — він командир 431-й окремого батальйону безпілотних систем: зграї, яка воює за принципом «не числом, а інтелектом». АрміяInform він розповів про те, як народжується культура, в якій ніхто…